Jest chodnik, będzie remont drogi

W dniu 06.06.2011r. dokonano odbioru technicznego chodnika w Nowym Jaworowie. Budowa realizowana była w ramach porozumienia zawartego w 2009 r. pomiędzy Gminą Jaworzyna Śląska a Województwem Dolnośląskim reprezentowanym przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W ramach budowy wykonano chodnik na odcinku 511 mb o szerokości 1,5 m. Koszt budowy powyższego chodnika to kwota 419 956,00zł, z czego połowa środków pochodzi z budżetu naszej gminy, a reszta z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Chodnik w znaczącym stopniu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się pieszo wzdłuż ruchliwej drogi wojewódzkiej.

W tym roku mieszkańcy Nowego Jaworowa będą się także cieszyć z nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej DW382. Pisaliśmy już wcześniej o rozpisaniu przetargu przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei na wymianę nawierzchni tej trasy na odcinku Nowy Jaworów – Stary Jaworów. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w przeciągu tygodnia (14.06.2011 r.).

A tak wyglądał Nowy Jaworów bez chodnika.

Nowy Jaworów

źródło: www.jaworzyna.net

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.