w

Jaworzyńskie przedszkolaki nie próżnowały

podróże małe i duże Przedszkole Jaworzyna Śląska
podróże małe i duże Przedszkole Jaworzyna Śląska

Czerwiec, to okres podsumowań projektów edukacyjnych, realizowanych w ciągu roku, w jaworzyńskim Przedszkolu „Chatka Puchatka”. Dzielne przedszkolaki i Panie nauczycielki, pomimo częściowych ograniczeń związanych z epidemią SARS-CoV2, nie próżnowały i realizowały ciekawe zadania, rozwijające umiejętności i kształtujące obywatelskie postawy naszych milusińskich.

Przedszkole zdobyło certyfikat międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”, za wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu i umiłowania Małej i Dużej Ojczyzny. Koordynatorką projektu była Pani Sabina Rainsz.

W tym roku, na zajęciach języka angielskiego realizowany był projekt „Podróże małe i duże – poznajemy kraje świata”. Miał on przybliżyć dzieciom kulturę, tradycję, świat przyrody, a przede wszystkim świat ich rówieśników z wybranych krajów. Nadrzędnym celem projektu było utrwalanie i zastosowanie wcześniej poznanych słów i struktur w języku angielskim oraz wzbudzanie zaciekawienia otaczającym światem oraz kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur. W ciągu roku zwiedziliśmy: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, Tanzanię, Norwegię oraz Australię. Autorką i realizatorką projektu była Pani Kamila Graca.

Kolejnym ciekawy projekt to „Kreatywny przedszkolak”, którego koordynatorką w przedszkolu była Pani Dominika Pańczyk. Do udziału w jego realizacji przystąpiła grupa czterolatków: ,,Tygryski’’, grupa pięciolatków: ,,Puchatki’’ oraz dzieci sześcioletnie: ,,Sowy’’, ,,Kubusie’’ i ,,Maleństwa’’. Głównym celem niniejszego projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.

Jaworzyńskie przedszkole dołączyło także do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. Jego głównym celem było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój. Kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Duża część projektu pod opieką Pani Dominiki Pańczyk odbyła się zdalnie.

Oczywiście to zaledwie kilka z projektów i działań z udziałem naszych milusińskich i ich opiekunek w Przedszkolu w Jaworzynie Śląskiej. Swoją ogromną rolę odegrali w ich realizacji także rodzice. Wszystkim za ciężką pracę, zwłaszcza podczas okresu koronawirusowej kwarantanny, należą się ogromne brawa.

źródło: Przedszkole im. „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej

Avatar

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Szkoła Podstowa w Jaworzynie Śląskiej

Stypendia edukacyjne dla najlepszych uczniów

Jaworzyna Śląska Martyna Franiak

Dobro przynosi dobro