Jaworzyńska Solidarność protestowała

Dnia 30 czerwca Jaworzyńska Solidarność udała się na Ogólnopolską Manifestację „Polityka Wasza – Bieda Nasza”. Po 11 godzinach jazdy do Warszawy, razem z 50 tysiącami związkowców z Solidarności przy dźwiękach trąbek, gwizdków i petard maszerowali przed Kancelarię Prezydenta RP, Sejm i kancelarię Premiera RP. Prowadzący Manifestację Radosław Mechliński serdecznie przywitał Solidarność z Zakładów Porcelany Stołowej „Karolina” oraz „CARGO WAGON”. W Manifestacji uczestniczyło 26 reprezentantów Naszych zakładów.

Delegacja „Solidarności” na czelne z przewodniczącym Piotrem Dudą udała się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. „Po raz pierwszy zostaliśmy przyjęci przez samego pana premiera oraz ministra Boniego – powiedział Piotr Duda – Pan premier zaproponował utworzenie wspólnych zespołów, które zaczną pracować na niektórymi naszymi postulatami. To dobry znak. Nasza manifestacja nie pójdzie na marne.”

Niecodzienną sytuacją podczas manifestacji było spotkanie z młodą parą, która na pamiątkę wykonała kilka zdjęć z protestującymi.

Więcej na temat manifestacji na stronie: https://www.nszzskarolina.net

Podobne artykuły