Jak głosowali mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska w Eurowyborach?

wyboryW niedzielę, 25 maja br. odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak głosowali mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska?

Według danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą spośród wszystkich uprawnionych do głosowania, do urn poszło jedynie 17,03% wyborców. Na jakie ugrupowania oddali swój głos biorący udział w głosowaniu?

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 34.76%
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 32.69%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy  8.63%
Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 6.86%
Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro 6.20%
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 4.0%
Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch 3.25%
Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina 2.44%
Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy 1.11%

W całej Gminie Jaworzyna Śląska udział w wyborach wzięło 1429 osób, na 8393 uprawnionych. Najwyższa frekwencja została zanotowana w lokalu wyborczym w Bolesławicach – 22,03%, a najniższa w Pastuchowie – 11,94%. Głosów nieważnych w całej Gminie oddano 5,18%.

Aktualne wyniki wyborów do Europarlamentu dostępne są na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: www.pkw.gov.pl

 

Podobne artykuły

8 Thoughts to “Jak głosowali mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska w Eurowyborach?”

 1. Anonim

  Jaworzyna Ślaska jak i cała Polska pokazała jak w dalekim poważaniu ma elity

 2. Anonim

  KACZYŃSKI OBIECAŁ WYWALIĆ NOWĄ USTAWĘ EMERYTALNĄ DO KOSZA DLATEGO DAM MU SZANSĘ I BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA NIEGO,DAM MU SZANSĘ BO CHYBA NIKT NIE CHCE ZASUWAĆ DO 67 LAT.

 3. Mirco

  Anonimie z 26/05 godz.07:43….
  Ja już trochę żyję na tym świecie(mam prawie 60 lat) i wszyscy wszystko obiecują,a jak dojdą do władzy to „obiecanki cacanki” do kosza! Kaczyński już był u władzy i nic nie wskurał! Wyobrażasz sobie co by było teraz jakby wygrał PIS-ale w wyborach do polskiego Sejmu? Strach pomyśleć! SMOLEŃSK,SMOLEŃSK i jeszcze raz SMOLEŃSK! Platforma też wiele obiecała i nawiasem mówiąc dałem się nabrać na te obiecanki i głosowałem na nich.Nigdy więcej!
  A jak chcesz się przekonać o przedwyborczych obiecankach i puzniejszych ich realizacji wejdz na:sprawdzampolityka.pl Pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz zdrowia-67 lat to szmat czasu i połowa ludzkości nie dożyje tego wieku.

 4. re Anonim

  Kaczyński już swoje 5 minut miał i nic nie pokazał. Potrafi tylko kiełbasę wyborczą rzucać naiwnym ludziom. Jedynie co zrobi ten człowiek to rozpęta wojnę z ruskimi za Smoleńsk – a dybać to my będziemy za 20 lat do 78 roku życia tak jak w Norwegi – bo kto na nas młodych będzie robił ??

 5. Anonim

  re Anonim: Donald i Platforma podniesie ci place minimalna i dowali wieksze podatki i abonament to od razu poczujesz sie lepiej. PiS da ci wiekszy socjal ale bedzie uczyc twoje dzieci jedynie prawowitych nauk. SLD razem z Palikociarnia wetkna ci …. w tylna czesc ciala i okradna wszystkich po rowno.
  PiS, PO, SLD, Twije Ruchy, Solidarne Polski i Polski Razem to caly czas ci sami ludzie bedacy u koryta od wielu lat. Nie wazne czy w opozycji, czy w rzadzie. Przy korycie ten sam uklad: socjalisci i komunisci, ktorzy dusza przedsiebiorczosc i pomyslowosc ludzi w tym kraju. Jedyny rzad w Polsce, ktory mogl wprowadzic duze zmiany zostal obalony w trakcie „nocnej zmiany”. Poszukaj mlody czlowieku w internecie, kto zglosil w Sejmie ustawe lustracyjna, ktora miala wywalic w kosmos to cale gowno, w ktorym biedni Polacy siedza po uszy od kilkudziesieciu lat.

 6. Anonim

  TO NA KOGO GŁOSOWAĆ W PRZYSZŁYCH WYBORACH A CO MYŚLICIE O IKONOWICZU TO TEN CO BRONI MIN EKSMITOWANYCH CHYBA ZAŁOŻYŁ PARTIĘ.

 7. Bingo

  20:41 Wyłącz Caps Lock zanim zaczniesz agitować, bo to żałosne.

 8. burza

  ha ha …. podsumował 😉

Comments are closed.