Informacja o zachorowaniach na COVID-19

Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy poinformował, że na dzień 29 kwietnia 2020 r., godz 14:00, na terenie Gminy Jaworzyna Śląska nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na COVID-19. W całym powiecie świdnickim notuje się 20 zachorowań. Cztery osoby wyzdrowiały z zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na terenie Powiatu Świdnickiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną – 87
  • osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – 98
  • zdiagnozowani dotychczas pacjenci (potwierdzenie zachorowania) – 20 (6 przypadków Świebodzice, 9  przypadków Świdnica (w tym 1 zgon), 1 przypadek gmina Świdnica, 2 przypadki Strzegom, 2 przypadki gmina Żarów)
  • osoby, które wyzdrowiały – 4

Władze apelują o bezwzględne stosowanie się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Świdnicy

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.