w

Grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WP_000188Po przerwie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powróciła do Pastuchowa. 12.01.2014 r. w czasie 22-go finału WOŚP w Pastuchowie, Piotrowicach, Czechach, Bolesławicach, a także w Jaworzynie Śląskiej uczniowie Szkoły Podstawowej w Pastuchowie pod opieką pań Nowak, Szkudniewskiej i Czyczerskiej kwestowali na rzecz dzieci i osób starszych.

Oprócz zbiórki pieniędzy na ulicach powyższych miejscowości, w świetlicy wiejskiej w Pastuchowie sprzedawano ciasta i zorganizowano loterię fantową. Za pomoc i życzliwość dziękujemy Państwu Stelmach, Chrzan, Hauke, Pani Moc i Panu Proniewicz. Specjalne podziękowania organizatorzy kierują do Księdza Proboszcza, Władysława Terpiłowskiego, który pomógł poinformować mieszkańców o organizowanej przez kweście. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy – pomimo zimna i wiatru – dzielnie stali z puszkami i rozdawali serduszka. Po podsumowaniu zebrano: 3157,95 zł i 1,99 EUR.

źródło: A. Szkudniewska, B. Nowak, SP Pastuchów, UM w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

4 komentarze

  1. Ciekawe, czy Ty zrobiłeś coś dla organizacji WOŚP w Gminie? Może tylko zaspokoiłeś swoją elementarną potrzebę czynienia dobra poprzez wrzucenie grosika do puszki?
    Zrobiłeś coś konkretnego, czy stać cię wyłącznie na bierną kontestację rzeczywistości?

    Uważaj, być może kiedyś ktoś w końcu zauważy, że masz garbaty nos z wielką kurzajką na końcu i okrzykną cię złym czarownikiem. Nie szukaj winy wokół siebie, ale najpierw spójrz w siebie.

  2. według mnie rada młodzieżowa jest po to ,aby organizować takie imprezy.Wystarczyło się tylko zwrócić o pomoc do władz gminy i sponsorów,a na pewno by pomogli i dyrektor ośrodka kultury też.

  3. caly kraj jara sie tym wospem co zebral niecale 50 baniek zlotowek a CIA za torturowanie wiezniow w Polsce dalo 15 baniek dolarow i nie ma zadnej refleksji

Jaworzyńskie Przedszkole ma swoje miejsce w Internecie

Szansa na nowe jutro