w

Gmina Jaworzyna Śląska bez zachorowań na COVID-19

Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash
Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  w Świdnicy poinformował, że na dzień 8 kwietnia 2020 r., godz 14:00, na terenie Gminy Jaworzyna Śląska nie stwierdzono ani jednego przypadku zachorowania na COVID-19. W całym powiecie świdnickim notuje się 7 zachorowań. Zanotowano pierwszy zgon w efekcie zakażenia koronawirusem. Zmarł pacjent ze Świdnicy, którego zachorowanie związane było z ogniskiem wirusa w jednym ze szpitali, we Wrocławiu.

Na terenie Powiatu Świdnickiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną – 127
  • osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – 96
  • zdiagnozowani dotychczas pacjenci (potwierdzenie zachorowania) – 7 (3 przypadki Świebodzice, 3 przypadki Świdnica, 1 przypadek Strzegom)
  • zgodny spowodowane zakażeniem koronawirusem – 1

Władze apelują o bezwzględne stosowanie się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Świdnicy

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zdalna szkoła laptopy Jaworzyna Śląska

Laptopy dla najbardziej potrzebujących uczniów

Jaworzyna Śląska zawilce w lesie

Biały dywan w jaworzyńskich lasach