Gmina Jaworzyna Śląska bez zachorowań

Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy poinformował, że na dzień 6 maja 2020 r., godz 14:00, na terenie Gminy Jaworzyna Śląska nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na COVID-19. W całym powiecie świdnickim notuje się aktualnie 59 zachorowań. Sześć osób wyzdrowiało z zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W porównaniu z dniem wczorajszym, na terenie powiatu świdnickiego, dwa nowe zachorowania zanotowano w gminie Żarów i w mieście Świdnica.

Na terenie Powiatu Świdnickiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną – 59
  • osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – 38
  • zdiagnozowani dotychczas pacjenci (potwierdzenie zachorowania) – 59 (10 przypadków Świebodzice, 40  przypadków Świdnica (w tym 2 zgony), 3 przypadki gmina Świdnica, 2 przypadki Strzegom, 4 przypadki gmina Żarów)
  • osoby, które wyzdrowiały – 6

Władze apelują o bezwzględne stosowanie się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Świdnicy

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.