w

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

Szkoła Podstawowa Jaworzyna Śląska

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych dzisiaj o godzinie 9:00 rozpoczęli zmagania z egzaminem podsumowującym ich naukę. Zwykle odbywał się on w kwietniu, ale tradycyjny termin został przesunięty ze względu na pandemię koronawirusa. Do egzaminu ósmoklasisty w całej Polsce zostało zgłoszonych ponad 360 400 uczniów.

Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2021

  • język polski – wtorek, 25 maja 2021 – godz. 9:00 (120 minut)
  • matematyka – środa, 26 maja 2021 – godz. 9:00 (100 minut)
  • język obcy nowożytny – czwartek, 27 maja 2021 – godz. 9:00 (90 minut)

Największa grupa ósmoklasistów (96,66%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 2,92% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,42% ósmoklasistów.

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

źródło: CKE

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Puchar Polski w kolarstwie szosowym, zawodnicy GLKS Jaworzyna Śląska

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na Pucharze Polski w kolarstwie szosowym

XVII Grand Prix MTB Solidarności Liga Aglomeracji Wałbrzyskiej plakat

XVII Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej