w

Dzień Kolejarza w Jaworzynie Śląskiej

Dzień Kolejarza Jaworzyna Śląska 2020

Dzisiaj, 25 listopada przypada Dzień Kolejarza. W tym dniu wspominamy patronkę kolejarzy, św. Katarzynę Aleksandryjską. Przed figurką św. Katarzyny, znajdującą się na II peronie jaworzyńskiej stacji, zebrali się pracownicy spółek kolejowych i organizacji związkowych. Podczas krótkiej modlitwy kolejarze podziękowali patronce za opiekę i prosili o pomyślność dla wszystkich pracowników kolei i ich rodzin oraz podróżnych.

Delegacje Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność PKP CARGO TABOR Zakładu Napraw Taboru w Jaworzynie Ślaskiej oraz PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii w Wałbrzychu – Stacja Jaworzyna Śląska złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.

W tym szczególnym dniu życzenia pomyślności płyną zewsząd do kolejarskiej braci. Ale jest to także okazja do zadumy nad sytuacją polskich kolei. Trudniejszą w dzisiejszych czasach epidemii.

Drogi kolejowe, są ważnym elementem naszego pejzażu, ale także ważną drogą życia. Bez kolei nie powstałaby nasza miejscowość. Wielu z mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska przez lata pracowało bądź nadal pracuje na kolei. Pamiętajmy więc o naszej tradycji, zawsze mając na uwadze, że kolejarze idą na służbę, a nie do pracy.

Niech żyje kolejarska brać!

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
kolarze glks jaworzyna śląska wyścig

Ostatni wyścig w tym roku? GLKS Jaworzyna Śląska w Gościęcinie

konkurs bożonarodzeniowy

Konkursy plastyczne na Boże Narodzenie