Dzień Dziecka – sportowo, charytatywnie i z uśmiechem

1 czerwca w Jaworzynie Śląskiej nie było czasu na nudę. O atrakcje dla dzieci z okazji ich święta zadbały bowiem Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej i Klub Młodzieżowy działający przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej. W sobotnie przedpołudnie w hali sportowej odbył się charytatywny turniej piłki siatkowej „Gramy dla Zosi”. Wsparcie finansowe przekazane na rehabilitację 5-letniej Zosi, mieszkanki Jaworzyny Śląskiej można było okazać kupując cegiełkę lub przyłączając się do licytacji cennych przedmiotów. Jednym z nich był reprint rysunku Mariusza Kędzierskiego, który odwiedził rodzinne strony. Od godziny 15:00 przy pięknej pogodzie wolontariusze Klubu Młodzieżowego zaprosili najmłodszych do wspólnej zabawy.

Atrakcje rozpoczął pokaz wielkich baniek mydlanych „Radość tworzenia” wykonaniu Pana Romana Szmita z Wrocławia oraz prezentacja tresury psów policyjnych. Najmłodsi mogli także z bliska zobaczyć radiowóz i motocykl dzięki uprzejmości Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Świdnica. Na chętnych czekały wielkoformatowe gry planszowe z gigantyczną kostką do gry oraz konkurs rysowania kredą zatytułowany „Świat dziecka”. Dzieci mogły także spróbować sił w tradycyjnej grze w kapsle czy potrenować umysł na stanowisku z łamigłówkami. Dużym powodzeniem cieszyły się też tatuaże brokatowe, malowanie twarzy i balony z helem. Z ochłodą w ten bardzo ciepły i słoneczny dzień przyszły pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaworzyny Śląskiej, która ku uciesze najmłodszych, prezentowała różne sposoby na to, jak zostać mokrym od stóp do głów. Zabawom nie było końca. Podczas imprezy dodatkowo czas umilał wszystkim zgromadzonym zespół „Ślad” ze Strzegomia, a uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami zadbali o stoiska gastronomiczne z gorącymi kiełbaskami, napojami i słodkimi wypiekami. Dochód z całej imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację małej Zosi.

źródło: SOKiBP

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.