w

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka Przedszkole Jaworzyna Śląska

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto na kartach kalendarza. Dzieci z Przedszkola Chatka Puchatka w Jaworzynie Śląskiej nie tylko przygotowały dla swoich babć i dziadków piękne życzenia, ale też opowiedziały, dlaczego są oni tacy ważni w ich życiu i jakie mają pomysły na prezenty dla nich. Pytania zadawały dzieciom w wieku 5 i 6 lat nauczycielki: Paulina Korzystka, Dominika Pańczyk i Anna Krasnoborska.

Dlaczego kochacie babcię i dziadka?

– Babcia lubi nas przytulać, kupuje nam różne rzeczy, chodzi z nami na spacer, gra z nami w gry, bawi się z nami, opiekuje się nami. Dziadek chodzi z nami na spacery, bawi się z nami, układa klocki i puzzle, jeździ z nami na wycieczki. Można też z dziadkiem zrobić zdjęcia.  

Do czego potrzebna jest babcia?

– Do gotowania pysznych zupek i lepienia pierogów, do pilnowania nas, jak mama jest w pracy, do oglądania zwierzątek, czytania bajek, do pomagania naszej mamie.  

A do czego potrzebny jest dziadek?

– Do kupowania rzeczy i zabawek, dawania słodyczy, zabierania nas do swojego domu i na fajerwerki, chodzenia z nami na plac zabaw, uczenia nas jazdy na traktorze.

Jaki prezent będzie najlepszy dla babci?

– Różyczki, kwiatuszki, miłość, koniczynka na szczęście, ciuchy, perfumy, kartka z życzeniami.

A dla dziadka?

– Perfumy, bo dziadek je lubi, nowy telefon, komputer, żeby pracował, czekoladki w sercu, żeby się ucieszył, a najlepiej to nowe auto.  

Czego życzycie babci i dziadkowi z okazji ich święta?

– Dużo miłości, szczęścia, zdrowia, żeby mogli wszędzie chodzić, żeby przestały dziadka boleć plecy, żeby byli silni, żeby dziadek nie musiał się męczyć z dużym psem. Dużo prezentów dla babci i dziadka, wygranej w Minecrafcie, żeby byli uśmiechnięci, żeby mogli nam pomagać.  

źródło: Przedszkole „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej, Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

WOŚP Jaworzyna Śląska

WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska – licytacje i kiermasze ciast

Azbest Jaworzyna Śląska

Chcesz usunąć azbest? Złóż wniosek!