Dwa przypadki zachorowania na COVID-19 w gminie

Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy poinformował, że na dzień 11 maja 2020 r., godz 11:00, na terenie Gminy Jaworzyna Śląska stwierdzono dwa przypadki zachorowania na COVID-19. Zachorowały dwie kobiety zamieszkujące na terenie wiejskim. W całym powiecie świdnickim notuje się aktualnie 95 zachorowań. Siedem osób wyzdrowiało z zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Na terenie Powiatu Świdnickiego:

  • liczba osób objętych kwarantanną – 192
  • osoby objęte nadzorem epidemiologicznym – 41
  • zdiagnozowani dotychczas pacjenci (potwierdzenie zachorowania) – 95 (10 przypadków Świebodzice, 69  przypadków Świdnica (w tym 3 zgony), 7 przypadki gmina Świdnica, 2 przypadki Strzegom, 1 przypadek gmina Strzegom, 4 przypadki gmina Żarów, 2 przypadki gmina Jaworzyna Śląska)
  • osoby, które wyzdrowiały – 7

Władze apelują o bezwzględne stosowanie się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Świdnicy

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.