w

Drogowe remonty i utrudnienia. Ulica Wolności gotowa

Jaworzyna Śląska Czechy Wolności ulica
Jaworzyna Śląska Czechy Wolności ulica

Zakończył się remont części ulicy Wolności w Jaworzynie Śląskiej. Odcinek o długości 700 metrów od przejazdu kolejowego, w kierunku wsi Czechy został wyremontowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Kosz remontu to 660 tys. zł, z czego 435 tys. zł stanowią środki pozyskane z zewnątrz.

Trwa remont ulicy Ogrodowej, także prowadzony dzięki dofinansowaniu z FDS. Zadanie obejmuje przebudowę nawierzchni, budowę chodników oraz miejsc parkingowych oraz wymianę sieci wodno-kanalizacyjnej. Ten ostatni element inwestycji sprawia, że roboty potrwają dłużej niż w przypadku ul. Wolności.

Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego przystąpiła do remontu drogi nr 2880D na odcinku Jaworzyna Śląska-Żarów. W związku z tym, do 30 kwietnia br. zamknięta zostaje droga między Jaworzyną Śląską a Piotrowicami Świdnickimi. W najbliższej przyszłości należy też oczekiwać tymczasowego wyłączenia z ruchu fragmentu drogi łączący Piotrowice Świdnickie łącznikiem autostradowym. SDPŚ ma poinformować o terminie, w którym to nastąpi.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, fot. FB G. Grzegorzewicz

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Pomoc Jaworzyna Śląska

“Siatka pomocy” dla potrzebujących

widok Jaworzyna Śląska Königszelt

Koncepcja i rozwój budownictwa mieszkaniowego w południowej części Königszelt (Jaworzyna Śląska) po 1925 r.