Droga Jaworzyna Śląska – Bolesławice – remont jeszcze w tym roku

Ulica Świdnicka Jaworzyna Śląska

Droga Jaworzyna Śląska – Bolesławice w końcu doczeka się remontu. Gmina Jaworzyna Ślaska w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych pozyskała dofinansowanie w kwocie półtora miliona złotych (dokładnie 1.550.000,00 zł). Jest to 3/4 wartości całej inwestycji, która ma kosztować ponad dwa miliony złotych. Gruntowny remont drogi rozpocznie się jeszcze w tym roku. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to III kwartał 2020.

Według zapowiedzi urzędników, Gmina Jaworzyna Śląska będzie składać wnioski o dofinansowanie kolejnych remontów dróg. Priorytetami są wymiana kanalizacji i wodociągów oraz remont nawierzchni ulicy T. Kościuszki, remont ulicy Ceglanej oraz naprawa drogi gminnej w Starym Jaworowie.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.