w

Co znajduje się na końcu tęczy?

Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej

Coroczne obchody Dnia św. Patryka w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej są doskonałą okazją do pogłębienie wiedzy nie tylko z zakresu języka, ale również historii oraz kultury Irlandii. Dzień Świętego Patryka, który obchodzimy 17 marca, nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie.

Tego dnia uczniowie szkoły zapoznali się z legendą o św. Patryku, który nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo. Jedna z legend głosi, że za pomocą trójlistnej koniczyny święty Patryk wytłumaczył Irlandczykom dogmat Trójcy Świętej. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że wypędził z niej zajadłe węże.

Relacja wideo z Dnia Świętego Patryka w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej

Dzieci na zajęciach tańczyły również do irlandzkiej muzyki. Każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie jako Leprechuan, irlandzki skrzat, który według legendy strzeże garnka ze złotem, znajdującego e się na końcu tęczy. Trzecioklasiści wzięli udział w wewnątrzklasowym turnieju wiedzy na temat Dnia św. Patryka.

źródło: Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej, Z. Smaruj

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Szczepienia koronawirus Jaworzyna Śląska

Rusza rejestracja na szczepienia dla osób 60+

Narodowy Spis Powszechny Jaworzyna Śląska 2021

Za tydzień rusza Narodowy Spis Powszechny