Co jesień przyniosła przedszkolakom z Pastuchowa?

Zajęcia przedszkole pastuchów

Wraz z nadejściem jesieni, dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Pastuchowie realizowały tygodniowy temat „Co nam jesień w koszach niesie?”. Celem zajęć było przede wszystkim uświadomienie dzieciom konieczności zdrowego odżywiania się. Kolorowa Pani Jesień przynosi wiele owoców i warzyw, które dzieci powinny spożywać przed wszystkim dla wzmocnienia odporności i właściwego rozwoju.

Podczas tygodnia zdrowego odżywiania się maluchy z wielkim zaangażowaniem wykonały wieloowocowy sok, owocowe szaszłyki, surówkę z marchewki i jabłka. Ponadto przedszkolaki starały się spożywać warzywa do drugiego śniadania, oraz  przekonały się, że chipsy mogą powstać ze zdrowych jabłuszek. Dzieci poznały również „Ekipę Chrumasa”- bohaterów edukacyjnej bajki, którzy ostrzegają przed nadmiernym spożywaniem słodyczy  i innych niezdrowych posiłków.  Owocowo- warzywne zbiory stały się też okazją do zorganizowania wielu dydaktycznych zabaw- segregowania, przeliczania, dzielenia na sylaby oraz głoski.  Na pozór zwykły ziemniak zainspirował  dzieci do wykonania wesołych ludzików. Na zakończenie tygodnia, grupy wykonały kolorowe plakaty, na których zostały zapisane ważne hasła.  

źródło: R. Sowińska, Szkoła Podstawowa w Pastuchowie

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.