w

„BohaterON – włącz historię!”

Bohater On Jaworzyna Śląska szkoła

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej mieli okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. W ramach lekcji języka polskiego, godzin wychowawczych  poznali bohaterów i okoliczności wybuchu Powstania Warszawskiego, co jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON – włącz historię!”. Jej celem jest upamiętnienie uczestników powstania w Warszawie w 1944 roku, którzy dzielnie walczyli o wolność przez 63 dni.

Zwieńczeniem lekcji poświęconych rozbudzaniu patriotyzmu było wykonanie i pisanie kartek do Powstańców zawierających słowa uznania. Klasa 5b nagrywała także życzenia i podziękowania. Uczniowie mogli wyrazić swój podziw i szacunek dla naszych Patriotów przekazując Im specjalne, z głębi serca płynące, podziękowania za trud, ofiarność i odwagę w walce o wolną Ojczyznę.

źródło: Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zajęcia przedszkole pastuchów

Co jesień przyniosła przedszkolakom z Pastuchowa?

Jaworzyna Śląska – widok z komina kotłowni ZPS „Karolina”