Bezpieczniej na Westerplatte

westerplatte2Od połowy kwietnia br. na ulicy Westerplatte w Jaworzynie Śląskiej obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się pojazdów. Zakaz został wprowadzony ze względu na bezpieczeństwo przechodniów, korzystających z przejść dla pieszych, które znajdują się na tej ulicy. Ulica Westerplatte jest dla wielu dzieci główną drogą do Szkoły Podstawowej i Samorządowego Przedszkola.

Stojące na ulicy Westerplatte zaparkowane pojazdy nie pozwalały na płynny ruch w obrębie tej ulicy, szczególnie podczas godzin porannych i około południa, kiedy panuje wzmożony ruch samochodów i pieszych. Do niebezpiecznych sytuacji dochodziło głównie na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Wolności.

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.