w

Bezpiecznie w szkole

SAM_53251 W Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej aktywnie działa Szkolny Klub Bezpieczeństwa (dalej SKB – red.). Szkoła kolejny raz uczestniczy w programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”, który jest programem edukacyjnym, wpisującym się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia.

Członkowie SKB otrzymali w ramach programu pakiet materiałów edukacyjnych, z którymi udali się do najmłodszych uczniów naszej społeczności. Każde dziecko otrzymało książeczkę, która przekazuje ważne informacje na temat bezpieczeństwa. Po wypełnieniu jej członkowie SKB wręczą właścicielom dyplom i upominek. Program zakończy prezentacja filmowa „Uczę się bezpieczeństwa z Puchatkiem.” Każdy uczeń przekaże także broszurę informacyjną swoim rodzicom.

SAM_54181SKB zachęcił też uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Choinka bezpieczeństwa”. Konkurs polegał na przygotowaniu choinki świątecznej, której kształt lub ozdoby będą nawiązywać do tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Praca mogła być wykonana w dowolnej formie artystycznej – np. rysunek, grafika, wyklejanka, film video czy też zdjęcie prawdziwej choinki. Liczyła się pomysłowość, estetyka i odzwierciedlenie tematu w projekcie konkursowym. Prace zostały wykonane i stworzyły galerię na szkolnym korytarzu. Teraz wszyscy mogą głosować 6.12 na najciekawszą i najładniejszą propozycję, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie ogólnopolskim.

źródło: Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mikołaj w Muzeum

Święty Mikołaj w Bibliotece