w

29. Finał WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska już w niedzielę!

WOŚP Jaworzyna Śląska

31 grudnia 2021 r. odbędzie się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gmina Jaworzyna Śląska także włącza się do tej akcji charytatywnej. Sztab WOŚP stworzony przez Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śląskiej oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną wraz z wolontariuszami zapraszają do wsparcia tegorocznej zbiórki.

Niestety, w tym roku, ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa nie można zorganizować wielkiej imprezy finałowej. Ale organizatorzy, wolontariusze i ludzie dobre serca wspierający Orkiestrę starali się, aby mieli Państwo możliwość szerokiego wsparcia zbiórki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Jaworzyna Śląska. Jak będzie można wesprzeć Orkiestrę w tym roku?

Kwesta na ulicach naszych miejscowości

Tradycyjnie na ulicach naszej gminy będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami kwestarskimi. Będą oni oczekiwać na Was w dniu 31.01.2021 r.:

 • Jaworzyna Śląska 8:00-16:00
 • Bolesławice w godzinach 10:30-13:00
 • Czechy  10:00-10:30
 • Piotrowice 8:30- 9:00
 • Pastuchów 7:00 – 16:00
 • Milikowice 9:30 -10:00
 • Witków 7:30-8:00
 • Stary Jaworów  11:00-11:30
 • Pasieczna 8:30-9:00

Do godziny 16:00 w dniu 29 Finału będzie można też wrzucać pieniądze do sztabowych skarbon stacjonarnych WOŚP, umieszczonych w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej i w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Wpłaty do eSkarbonki WOŚP

Pieniądze można też wpłacać do wirtualnej puszki poprzez eSkarbonkę Sztabu WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska. Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy sprzyja i pomaga wiele firm, w tym m.in. Mastercard i PayU. Organizacja wydająca karty płatnicze, które znajdują się w portfelach milionów Polaków, już po raz dziewiąty gra z WOŚP i po raz czwarty udostępnia kwestującym eSkarbonki. W tym roku, przez obecną sytuację, eSkarbonka przyda się szczególnie, ponieważ działa tak samo, jak klasyczna puszka, z tą tylko różnicą, że jest wirtualna. Wpłacone do niej pieniądze trafią jednak do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, więc każdy, kto chce, może dołożyć swoją cegiełkę. eSkarbonka Sztabu WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska znajduje się pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/r77c5j

eskarbonka Gmina Jaworzyna Śląska WOŚP

Licytacja SMS otrzymanych darów

Do eSkarbonki będą mogły też w tym roku trafiać pieniądze z licytacji, a tych podczas tegorocznego Finału WOŚP nie będzie brakowało. Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska do przyłączenia się do licytacji SMS-owej. W finałową niedzielę będzie można licytować wartościowe dary przekazane przez lokalne przedsiębiorstwa i naszych lokalnych sportowych mistrzów.

#1 Zestaw porcelany ZPS “Karolina” Sp. z o. o.

Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” Sp. z o. o. w Jaworzynie Śląskiej ufundowały przepiękny, porcelanowy zestaw obiadowo-kawowy w kolorze kości słoniowej „bon china”. W skład pokaźnego zestawu wchodzą:

 • 6 talerzy obiadowych płytkich
 • 6 talerzy deserowych
 • 6 talerzy głębokich
 • 6 filiżanek ze spodkiem
 • waza
 • sosjerka
 • 2 półmiski owalne (średni i duży)
 • salaterka

Oryginalna forma i platynowa obwódka sprawiają, że zestaw będzie ozdobą każdego stołu, a spożywane posiłki staną się naprawdę wyjątkowe.

#2 Stół wyprodukowany przez ZEBRA Sp. z o. o.

Stół ma długość 2600 cm, szerokość 100 cm, a jego wysokość to 76 cm. Grubość blatu to 25 mm. Kolor blatu i drewnianych części nóg to matowy dąb rustykalny. Krawędzie stołu wykonane zostały w naturalnym kształcie drzewa, nie są proste. Powierzchnia mebla pozostaje idealnie gładka, ponieważ sęki naturalnie występujące w drewnie są zablokowane żywicą. Nowoczesny design podstawy mebla łączy drewno i metal. Z pewnością będzie to piękna ozdoba każdego salonu bądź jadalni.

Na specjalną licytację trafią też dwie koszulki z autografami sportowców pochodzących z Jaworzyny Śląskiej.

#3 Koszulka z autografem Mistrza Polski w skoku w dal – Mateusza Jopka

Pierwsza z nich to koszulka z autografem Mistrza Polski w skoku w dal – Mateusza Jopka. Koszulka firmy JAKO, z przodu z nadrukiem WOŚP, z tyłu nadruk klub AZS AWF Wrocław, w którym trenuje nasz mistrz. Koszulka jest w rozmiarze M/L (damski).

#4 Koszulka kolarska z autografami kolarskich Mistrzyń Polski – Kamili i Pauliny Pastuszek

Druga koszulka jaką będzie można wylicytować to kolarska koszulka z podpisami jaworzynianek: Kamili i Pauliny Pastuszek, kolarskich Mistrzyń Polski w jeździe parami na czas z 2018 r., Paulina zdobyła także w 2020 roku Mistrzostwo Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Zasady licytacji SMS:

– w opisie każdego przedmiotu znajduje się jego numer, licytujemy bez ceny minimalnej
– licytacja odbywa się w dniu 31 stycznia 2021 r. od godz. 15:00 do godz. 18:00, a po godzinie 18:00 – jeśli w ciągu 3 minut od zakończenia licytacji nie pojawi się wyższa kwota – licytacja zostaje ostatecznie zakończona

– licytować będzie można wyłącznie wysyłając wiadomość SMS do Sztabu pod nr tel.  664 932 058
– treść wiadomości w SMS-ie powinna zawierać: imię i nazwisko licytującego, numer przedmiotu, proponowana kwota
– licytujemy podnosząc cenę o 5 zł lub wielokrotność 5 zł
– aktualne ceny za konkretny przedmiot będą publikowane na stronie wydarzenia “29 Finał WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska” w serwisie Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/events/186851809808198/?active_tab=discussion oraz na głównej stronie SOKiBP www.sokibp.pl

Osoba, która wygra aukcję, powinna stawić się w ciągu godziny od zakończenia aukcji przed Centrum Aktywności Społecznej i Kulturalnej w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 23b w celu wpłaty kwoty do puszki wolontariusza. Możliwa jest także zapłata przez eSkarbonkę Sztabu WOŚP w Gminie jaworzyna Śląska pod adresem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/r77c5j , w takim przypadku należy dostarczyć w podane wyżej miejsce dowód wpłaty (wydruk przelewu, skan lub zrzut ekranu potwierdzającego transakcję). Odbiór wylicytowanych przedmiotów odbywać się będzie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. 

Kiermasze ciast

W dniu 29. Finału, 31 stycznia odbędą się także kiermasze ciast. Punkty z domowymi wypiekami zostaną otwarte w Bolesławicach przed Świetlicą Wiejską, w Pastuchowie przed byłą restauracją Mimoza oraz w Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej.  Za datek do puszki WOŚP w kwocie minimum 20 zł będzie można nacieszyć się boxem z wypiekami przygotowanymi przez wolontariuszy i osoby wspierające tegoroczną zbiórkę. Kiermasze będą odbywały się z zachowaniem wymogów sanitarnych – przygotowane pudełka z wypiekami będzie można nabywać w drzwiach budynków, dlatego Sztab WOŚP prosi, aby na zewnątrz, w kolejkach po ciasta pamiętać o zasłanianiu nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu.

Upiecz ciasto dla WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska

Kiermasze ciast odbywać się będą:

 • Jaworzyna Śląska w Bibliotece Publicznej, ul. Wolności 2a od 13:00 do około godz.16:00
 • Bolesławice przed Świetlicą Wiejską od 11:00 do 13:00
 • Pastuchów przed byłą restauracją Mimoza od 12:30 do 16:00

Do tej pory, w całej gminie swoją pomoc w pieczeniu ciast zaoferowało ponad 40 osób! Jeżeli znajdą Państwo także czas na upieczenie ciasta i wsparcie akcji, nadal możecie kontaktować się w tej sprawie:

 • Jaworzyna Śląska – Dagmara Wyłub tel. 508 765 509
 • Pastuchów – Danuta Stelmach tel. 663 287 836
 • Bolesławice – Agata Moździk tel. 693 541 627

Nie zwlekaj i dołącz do Finału WOŚP. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

źródło: SOKiBP, Sztab WOŚP w Gminie Jaworzyna Śląska

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska w barwach klubowcyh

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na 84 MP w przełajach

Szczepienie koronawirus

Uwaga! Oszuści naciągają na płatne szczepionki!