w

15 lat z Teplicami nad Metują

Taplice nad Metuji to najbliżej położona gmina partnerska. Odległość dzieląca obie miejscowości to niecałe 60 km. Z pewnością bliskość obu miast służyła rozwojowi wzajemnej współpracy, która trwa już 15 lat. Umowa o partnerstwie została podpisana w 1996 r. przez ówczesnego burmistrza Jaworzyny Śląskiej Artura Nazimka i teplickiego starostę Radka Myškę.

W minionym piętnastoleciu mieliśmy wiele okazji do poznania uroczej okolicy Teplic, a w szczególności Skalnego Miasta, często również była przyjemność goszczenia w naszej gminie czeskich przyjaciół. Prowadzona współpraca owocowała wzajemnymi wizytami strażaków ochotników, sportowców, emerytów czy tez wspólnym świętowaniem lokalnych wydarzeń.

W przyszłości chcielibyśmy w większym zakresie w rozwój wzajemnych relacji włączyć młodzież szkolną.

Jubileusz piętnastu lat współpracy był okazją do podpisania Porozumienia o kontynuacji współpracy partnerskiej.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Konferencja poświęcona młodzieży

Dzień Kolejarza w Muzeum