w

10 lat portalu jaworzynka.info

10 lat portalu jaworzynka.info Jaworzyna Śląska

Portal jaworzynka.info obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia. Od dekady jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat.

Początek w 2010 roku

Portal założyłem we wrześniu 2010 roku, a strona ruszyła pełną parą na przełomie października i listopada. W trakcie tych 10 lat na “jaworzynce” ukazało się prawie 3 tysiące artykułów. Informacje dotyczące bieżących wydarzeń w Gminie Jaworzyna Ślaska, zapowiedzi atrakcji, relacje z wydarzeń sportowych i kulturalnych, galerie zdjęć i artykuły o tematyce historycznej, dotyczące naszej małej ojczyzny. W większości były to informacje pochodzące z różnego rodzaju portali: stron internetowych szkół, urzędów i instytucji, klubów sportowych i innych źródeł. Portal zawiera też sporo treści autorskich. Dzięki temu “jaworzynka” stała się agregatorem informacji o Gminie Jaworzyna Śląska. Takie było początkowe założenie tego portalu. Bywały przerwy w funkcjonowaniu serwisu. Zdarzały się chwile, w których brakowało czasu i sił do prowadzenia portalu na bieżąco. Z dzisiejszej perspektywy jednak wydaje się, że te dziesięć lat zleciało w mgnieniu oka. “Jaworzynka” stała się kroniką ostatniego dziesięciolecia.

“Jaworzynka” zmienia się dla Was

Jak zapewne Państwo zauważyli, w ostatnich dniach portal otrzymał nową szatę graficzną oraz dodatkowe możliwości integracji z serwisami społecznościowymi i publikowania treści przez czytelników. Z okazji dziesięciolecia rozpocznie się nowy cykl artykułów “10 lat temu”. Będzie on przypominał wydarzenia sprzed dekady. W najbliższym czasie ukażą się też kolejne sondy i quizy. Te formy interakcji bardzo spodobały się Państwu. Zachęcam też czytelników do współtworzenia portalu, przesyłania informacji przez formularz “Prześlij .info“. Jeżeli wolą Państwo tradycyjną formę kontaktu, zawsze pozostaje możliwość napisania wiadomości na adres redakcja@jaworzynka.info.

Dziękuję Państwu!

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które współpracowały i współpracują z redakcją i ze mną przez ostatnie lata. Dziękuję za nadesłane informacje, zdjęcia, pomoc w wyszukiwaniu tematów. Przede wszystkim dziękuję jednak Państwu, wiernym czytelnikom. Jesteście najlepszą motywacją do prowadzenia tego serwisu. Przed nami kolejne 10 lat razem! I na następną dekadę życzę Państwu samych dobrych informacji.

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Ślub Jaworzyna Śląska 1948

Z Kazachstanu do Jaworzyny Śląskiej

Katastrofa budowlana w Bagieńcu

10 lat temu – katastrofa w Bagieńcu, Jaworzyna w “M2 Ona i On”