w

XVII Grand Prix MTB Solidarności w Jaworzynie Śląskiej

XVII Grand Prix MTB Solidarności Liga Aglomeracji Wałbrzyskiej plakat

26 czerwca 2021 r. odbędzie się w Jaworzynie Śląskiej tradycyjny, jaworzyński wyścig kolarstwa górskiego, czyli Grand Prix MTB Solidarności. Podobnie jak w roku ubiegłym dołączy on do cyklu wyścigów odbywających się w ramach Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Będzie to siedemnasta edycja GPX Solidarności w Jaworzynie Śląskiej.

Lokalnymi organizatorami wyścigu są SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, Gminny Ludowy Klub Sportowy w Jaworzynie Śląskiej oraz Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o. Organizatorem Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej, składającej się w tym roku z ośmiu wyścigów, jest LKKS Górnik Wałbrzych. W tym roku wyścig odbędzie się na terenach jaworzyńskiej żwirowni. Biuro zawodów, start oraz meta wyścigu zlokalizowane będą przy Restauracji Magnolia Rast, ul. Towarowa 8.

Zawodników z licencją obowiązują zapisy elektroniczne, natomiast amatorzy będą mogli zapisać się w dniu wyścigu, w biurze zawodów. Szczegóły na temat rejestracji do wyścigu znajdują się w regulaminie.

Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają najmłodszych adeptów kolarstwa. Mogą oni wystartować w specjalnych kategoriach: krasnoludki, krasnale, skrzaciątka i skrzaty. Dodatkowo, podczas imprezy będzie prowadzona klasyfikacja najlepszych zawodników z terenu Gminy Jaworzyna Śląska, którzy otrzymają dodatkowe nagrody rzeczowe.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, liczba zawodników, którzy będą mogli wystartować w wyścigu jest ograniczona. Obowiązuje kolejność zapisów.

Więcej szczegółów organizacyjnych w regulaminie na stronie Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej ligamtb.pl oraz na stronie sokibp.pl

źródło: SOKiBP, ligamtb.pl

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Szkoła Podstawowa Jaworzyna Śląska

Egzamin ósmoklasisty rozpoczęty

Plakat spektakl Mama Bohatera w Jaworzynie Śląskiej z okazji Dnia Dziecka

Plenerowy spektakl familijny z okazji Dnia Dziecka