X Grand Prix MTB Solidarności – ponad stu zawodników

IMGP5327O tytuły Mistrzów Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB, 31 maja 2014 r., w Jaworzynie Śląskiej, na trasie wokół kąpieliska Żwirownia  ścigało się stu trzydziestu kolarzy. Tym razem start i meta wyścigu zostały zlokalizowane na ulicy Towarowej, a runda o długości 3.8 km przebiegała po polnych drogach i ścieżkach wokół jaworzyńskiej żwirowni. Dla gospodarzy z klubu MKS Karolina cztery medale  zdobyli: w kategorii Młodziczek Paulina Pastuszek, a brązowy Sara Tonder, piąta była Kamila Pastuszek. W kategorii Młodzików piąte miejsce zajął Jakub Bieliński, siódme Jakub Żuraw, szesnaste Bartosz Smereczniak, osiemnaste Jakub Lisiecki. Junior Grzegorz Dobroń wywalczył brązowy medal a Żak Michał Paluch był piąty. W kategorii młodzież gimnazjalna bez licencji pierwsza była Martyna Wojas. Na krótszej i łatwiejszej trasie rozegrano wyścigi dla dzieci przedszkolnych i dzieci szkoły podstawowej.
Organizatorzy wyścigu Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność ZPS Karolina, sekcja kolarska MKS Karolina, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna dziękują wszystkim organizacjom, wolontariuszom i sponsorom którzy wsparli tegoroczną, jubileuszową edycję wyścigu.

Sponsorzy X Grand Prix MTB Solidarności: Gmina Miasta Jaworzyna Śląska, Starostwo Powiatowe Świdnica, Sklep Rowerowy Dejnek w Świdnicy, Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina” sp. z o. o. w Jaworzynie Śląskiej, Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury i Sportu NSZZ Solidarność, Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność, Pan Grzegorz Grzegorzewicz – Burmistrz Miasta Jaworzyna Śląska