Wygrana MKS’u po słabej grze

MKS Karolina herb

To nie był ewidentnie mecz seniorów MKS Karolina Jaworzyna Śląska. Pomimo wysokiego zwycięstwa nad Victorią Świebodzice 0-4 gra pozostawiała wiele do życzenia. Masa niedokładności w grze przesłania sam wynik, który mógł być jeszcze w końcówce podwyższony.

Jaworzynianie pomyślnie dla siebie otworzyli mecz. W polu karnym faulowany był Schmidt i w siódmej minucie Ignatowicz zamienił jedenastkę na bramkę. Kolejne gole padały w drugiej części gry a w niej szansę występu otrzymali zawodnicy na co dzień rezerwowi. Na kolejne trafienie kibice z Jaworzyny czekali aż do 77 minuty. Wówczas w polu karnym faulowany był Mróz a strzał z „wapna” pewnie wykorzystał ponownie Ignatowicz. Pięć minut później celnie dobijał w polu karnym Borowy natomiast w 85 minucie kapitalny strzał z woleja z 16 metrów oddał Schmidt i tym samym ustalił wynik.
Karolina pomimo słabej gry pokazała, że nie grając podstawowym składem potrafi wygrywać. Komplet punktów sprawił, że seniorzy zrównali się w tabeli z Wiwą Goszcz a dzięki lepszemu wynikowi bezpośredniemu to biało-niebiescy zajmują szóstą lokatę.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Borowy (86′ Adamowicz), Salamon, Wilk, M. Rosiak, Piątek (46′ Lewandowski), Krawczyk (67′ Czernicki), J. Rosiak (46′ Drąg), Schmidt, Mróz, Ignatowicz oraz Ptak, Leletko.

Skład Victorii Świebodzice: Osóbka, Struski, Andrzejewski, Rojek, Borgoń, Meges, Błaszczak, Borowiec, Traczykowski, Wożniak, Galasiński (75′ Laskowski) oraz Chrebela, Szymańczak, Uglis.