w

Wygrana Gromu Witków, remis Venus Nowice, przegrana MKS Karolina

Piłka nożna Jaworzyna Śląska
Piłka nożna

W pierwszej kolejce nowego sezonu piłkarskiego ligi okręgowej seniorów drużyny z terenu Gminy Jaworzyna Śląska zanotowały wygraną, remis i porażkę.

W sobotę trzy punkty zdobyli piłkarze Gromu, którzy wyjechali do Świebodzic, aby stoczyć tam zacięty pojedynek z Victorią. Ostatecznie po bramkach Przemysława Kloca, Jakuba Smutka i Łukasza Cegielskiego, witkowianie wygrali 2:3. Seniorzy MKS Karolina Jaworzyna Śląska podejmowali na własnym boisku Spartę Ziębice. Obie drużyny urządziły sobie w tym spotkaniu prawdziwą kanonadę. Łącznie podczas meczu na Stadionie Miejskim przy Sportowej padło 9 bramek. Niestety, dwie bramki Grzegorza Ignatowicza i kolejne dwie Mateusza Ptaka okazały się zbyt małym dorobkiem, żeby pokonać Spartę. Spotkanie zakończyło się wygraną piłkarzy z Ziębic 4:5.

W niedzielę, jako jedyna para w pierwszej kolejce ligowej zagrali ze sobą Włókniarz Kudowa Zdrój i Venus Nowice. Obie drużyny w pełnym czasie gry nie zdołały pokonać bramkarza rywali i spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Wyniki I kolejki ligi okręgowej seniorów, grupa wałbrzyska 8,9 sierpnia 2020 r.

Zdrój Jedlina-Zdrój – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1:1 (0:0)
Granit Roztoka – Skałki Stolec 2:0 (1:0)
Płomień Makowice – Słowianin Wolibórz 0:3 (0:1)
Cukrownik Pszenno – Zjednoczeni Żarów 0:7 (0:5)
Victoria Świebodzice – Grom Witków 2:3 (1:2)
Kryształ Stronie Śląskie – Trojan Lądek-Zdrój 4:0 (2:0)
MKS Karolina Jaworzyna Śląska – Sparta Ziębice 4:5 (3:3)
Włókniarz Kudowa-Zdrój – Venus Nowice 0:0

źródło: Grom Witków, MKS Karolina, Venus Nowice

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Kościół w Pastuchowie malowidła

Kościół w Pastuchowie odsłania swoje tajemnice

Darbor Bolesławice

Darbor i Grom zagrają w II rundzie Pucharu Polski