w

Wędkarze najlepsi w piłce halowej

Dopiero w rzutach karnych rozstrzygnięta została kwestia zwycięzcy w dorocznym Turnieju Stowarzyszeń w Piłce Halowej, który odbył się 29 stycznia na hali sportowej przy ulicy Powstańców w Jaworzynie Śląskiej. Najlepszą okazała się drużyna Niezależnego Stowarzyszenia Wędkarskiego w Jaworzynie Śląskiej, która po remisie 3:3 w podstawowym czasie gry pokonała reprezentację jaworzyńskich przedsiębiorców w karnych 2:1. Trzecie miejsce zajęli samorządowcy, którzy sprawili największą niespodziankę zawodów, zwyciężając strażaków z OSP Jaworzyna Śląska 5:1.

W Turnieju wzięła rekordowa ilość drużyn. Aż osiem reprezentacji i prawie 80 zawodników rywalizowało o Puchar Burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Wszystkie mecze, a rozegrano ich szesnaście, odbyły się w sportowej atmosferze, chociaż podczas niektórych emocje sięgały zenitu.

Po zakończeniu sportowych zmagań przyszedł czas na uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się na sali widowiskowej SOKiBP. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Besser w krótkich słowach podziękowali wszystkim zawodnikom, biorącym udział w turnieju, jednocześnie przekazując zaproszenie do uczestnictwa w innych imprezach integrujących lokalne środowiska.  Oprócz nagród drużynowych podczas turnieju wręczono także indywidualne wyróżnienia.

Nagrodę za największa ilość strzelonych bramek w turnieju (9 goli) otrzymał Łukasz Karpacz (Wędkarze), który otrzymał z rąk Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza zaproszenie dla dwóch osób na walentynkowy koncert zespołu “Kombi” w Świebodzicach.  Najlepszym zawodnikiem został wybrany Tomasz Frankowski (Przedsiębiorcy), a najlepszym bramkarzem Sebastian Grajaszek (Samorządowcy). Królem strzelców w dodatkowym konkursie rzutów karnych został Mateusz Ptak (SOKiBP). Uhonorowano także jedyną grającą w turnieju przedstawicielkę płci pięknej, Panią Joannę Sionkowską (SOKiBP), która także otrzymała okolicznościowa nagrodę rzeczową.

Wyniki Turnieju:

Grupa A:

Przedsiębiorcy – SOKiBP 5:3

OSP Pastuchów – Samorządowcy 4:2

Przedsiębiorcy – OSP Pastuchów 6:0

SOKiBP – Samorządowcy 3:3

Przedsiębiorcy – Samorządowcy 4:2

SOKiBP – OSP Pastuchów 3:6

Grupa B:

OSP Piotrowice – OSP Jaworzyna 0:3

Wędkarze – OSP Nowice 4:0

OSP Piotrowice – Wędkarze 2:7

OSP Jaworzyna – OSP Nowice 6:2

OSP Piotrowice – OSP Nowice 0:7

OSP Jaworzyna – Wędkarze 2:2

Tabela grupy A

1. Przedsiębiorcy 9 pkt

2. Samorządowcy 4 pkt

3. OSP Pastuchów 3 pkt

4. SOKiBP 1 pkt

Tabela grupy B

1. Wędkarze 7 pkt

2. OSP Jaworzyna 7 pkt

3. OSP Nowice 3 pkt

4. OSP Piotrowice 0 pkt

Półfinały

Przedsiębiorcy – OSP Jaworzyna 4:3

Wędkarze – Samorządowcy 4:1

Mecz o III miejsce

OSP Jaworzyna – Samorządowcy 1:5

Mecz o I miejsce

Przedsiębiorcy – Wędkarze 3:3 (karne 1:2)

Zobacz galerię zdjęć z Turnieju!

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Konfeks Legnica – GLKS II Jaworzyna Śl. 10:6

Turniej Stowarzyszeń w Piłce Halowej, 29.01.2011 r.