Udany weekend kolarzy MKS Karolina

DSCF900714 i 15 czerwca br. kolarze górscy, w wyścigu zaliczanym do Pucharu Polski MTB ścigali się wokół Góry Mniszek w Boguszowie Gorcach. Była to pierwsza edycja popularnego cyklu wyścigów “Górale na Start”. W kategorii młodziczek wygrała poobijana po bolesnej wywrotce Paulina Pastuszek, której w wysłużonym rowerze,  na stromym zjeździe zawiodły hamulce. Sara Tonder była trzecia, a Kamila Pastuszek dziewiąta. W kategorii młodzików jedenasty ukończył Jakub Bieliński, trzynasty Bartosz Smereczniak, siedemnasty Jakub Żuraw. W kategorii dzieci 8-10 lat Judyta Tonder finiszowała siódma. Michał Paluch ukończył wyścig jako trzynasty w kategorii dzieci 11-13 lat, a Martyna Wojas jako czternasta.

W drugim dniu weekendu kolarze MKS Karolina ścigali się w Świerzawie, na szosie. Runda wyścigu o długości 19 km przebiegała w górskim terenie, z 6 km stromym podjazdem, który okazał się naturalną selekcją dla wszystkich startujących zawodników. Po sobotnim ostrym przetarciu zawodnicy naszego klubu pojechali jeszcze lepiej. Od zdecydowanego zwycięstwa rozpoczęła dobrą passę Judyta Tonder, wygrywając wyścig w kategorii dzieci szkoły podstawowej klasy 1-3. Drugie zwycięstwo odniósł Michał Paluch w kategorii dzieci SP klasy 4-6. W kategorii młodziczek klasę i charakter pokazała Paulina Pastuszek, która obolała po sobotnim upadku, zdecydowanie wygrała wyścig, a tuż za nią, na drugim miejscu finiszowała Sara Tonder. Ósma wyścig ukończyła Kamila Pastuszek. Młodzicy też pojechali lepiej niż w sobotę: Jakub Żuraw finiszował na siódmym miejscu, Jakub Bieliński na ósmym, a Bartosz Smereczniak na dwunastym. W kategorii Juniorów bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Potoniec wygrywając po samotnej ucieczce rywalizację ze swoimi rówieśnikami.

źródło: A. Szewczyk, MKS Karolina