Turniej Piłki Halowej Stowarzyszeń i Instytucji Gminy Jaworzyna Śląska

P1040587Tradycyjnie na początku każdego roku odbywają się turnieje piłki halowej, do udziału w których zapraszane są różne środowiska Gminy Jaworzyna Śląska. Turniej Stowarzyszeń i Instytucji ma najdłuższą tradycję. W tym roku do udziału w nim zaprosiliśmy drużyny reprezentujące różne organizacje i nieformalne grupy oraz środowiska, działające na terenie Gminy Jaworzyna Śląska: Samorządowcy, Związkowcy, Przedsiębiorcy, Strażacy, członkowie Niezależnego Stowarzyszenia Wędkarskiego w Jaworzynie Śląskiej oraz gościnnie kobieca drużyna Darboru Bolesławice.

Turniej odbył się  na sali sportowej przy ulicy Powstańców 12 w Jaworzynie Śląskiej. Drużyny rozpoczęły sportowe zmagania  dwóch grupach. Oto wyniki spotkań:

Związkowcy  – „Darborki” 6:4
Przedsiębiorcy  – OSP Bolesławice 2:4
„Darborki” –  Niez. Stow. Wędkarskie 2:4
OSP Bolesławice –  Samorządowcy 4:4
Niez. Stow. Wędkarskie –  Związkowcy 2:1
Samorządowcy  – Przedsiębiorcy 1:1

Przebieg półfinałów:

Niez. Stow. Wędkarskie – Samorządowcy 2:6
Związkowcy – OSP Bolesławice 2:2 / 3:4 karne

Mecz o V miejsce: „Darborki” – Przedsiębiorcy 4:4 / 2:3 karne

W meczu o trzecie miejsce spotkały się reprezentacje Związkowców i Wędkarzy, a zwycięsko z tego starcia wyszła drużyna Związkowców, która wygrała 3:0. W finale Samorządowcy po początkowym prowadzeniu 2:0 ulegli ostatecznie 3:4 drużynie OSP Bolesławice.

Każda z drużyn biorąca udział w turnieju otrzymała z rąk Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza pamiątkowy puchar i dyplom. Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne. Specjalną nagrodę otrzymała Paulina Leśniak („Darborki”), najlepszym bramkarzem wybrano Sebastiana Grajaszka (Samorządowcy), a najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Kusio (OSP Bolesławice). W czasie imprezy rozegrano też konkurs rzutów karnych, w którym najlepszym snajperem okazał się Michał Mlak (Wędkarze).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Turnieju.

źródło: SOKiBP

Podobne artykuły