w

Tenisowe derby dla Pastuchowa *aktualizacja

_IGP6771W minioną sobotę, 16 listopada 2013 r. na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej drużyny GLKS Jaworzyna Śląska i GLKS Pastuchów rozegrały derbowy pojedynek w tenisie stołowym. Oba występujące w IV lidze tenisa stołowego, w grupie legnickiej zespoły zapowiadały przed tym spotkaniem ostrą walkę o zwycięstwo.

*aktualizacja – 20 listopada br. na stronie dzots.pl Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego błędnie podano wynik spotkania, stąd wcześniejsza pomyłka na temat wyniku meczu derbowego.

 

Ostatecznie derby zdominowała drużyna GLKS Pastuchów (miasto), która pokonała GLKS Jaworzyna Śląska aż 10:0.

Obie drużyny z ternu naszej gminy bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych. GLKS Jaworzyna znajduje się na drugim miejscu w tabeli IV ligi, a GLKS Pastuchów na trzecim.

Tabela IV ligi, grupy legnickiej:

1 LKS Odra Ii Głoska 10 pkt.
2 GLKS II Jaworzyna Śląska 8 pkt.
3 GLKS Pastuchów Jaworzyna Śląska 7 pkt.
4 MKS Rokita II Brzeg Dolny 7 pkt.
5 KS Konfeks Legnica 6 pkt.
6 LZS Sparta Grębocie 4 pkt.
7 MKSTS II Polkowice 2 pkt.
8 KTS Iii Legnickie Pole 2 pkt.
9 AKS Strzegom 0 pkt.
10 ULKS Ursus Złotoryja 0 pkt.

 

Kolejne mecze ligowe drużyny rozegrają 7 grudnia br.:  GLKS Jaworzyna Śląska zagra na wyjeździe z MKS Rokita II Brzeg Dolny, a GLKS Pastuchów u siebie będzie przyjmował AKS Strzegom.

źródło: A. Korzystka, www.dozts.pl

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Oszczedzają od małego

Zapraszamy na Dzień Seniora