w

Świetny występ Mateusza Jopka w Pardubicach

Mateusz Jopek Pardubice skok w dal Jaworzyna Śląska
Mateusz Jopek Pardubice skok w dal Jaworzyna Śląska

Kolejne zawody lekkoatletyczne w Republice Czeskiej znowu zakończyły się szczęśliwie dla jaworzyńskiego skoczka w dal, Mateusza Jopka. Podczas dzisiejszego mityngu w Pardubicach “Pardubický atletický mítink” Mateusz nie tylko pokonał swoich rywali, ale znowu osiągnął znakomity wynik: 7,92 m.

Zaledwie cztery dni temu, podczas zawodów lekkoatletycznych w Karpaczu, Mateusz zajął drugie miejsce z wynikiem 7,67 m. Dzisiaj znowu okazało się, że zawody u naszych południowych sąsiadów przynoszą najlepszemu jaworzyńskiemu lekkoatlecie świetne rezultaty. Wszystkie udane próby Mateusza były powyżej 7,70 m, co świadczy o stabilizacji formy. Warto zauważyć, że najlepszy skok na odległość 7,92 m zaliczony został przy neutralnych warunkach, bez wiatru “w plecy”.

Wyniki zawodów w skoku w dal, Pardubice (republika Czeska), 22.07.2020 r.
Wyniki zawodów w skoku w dal, Pardubice (republika Czeska), 22.07.2020 r.

Gratulacje kolejnych wygranych zawodów i świetnego wyniku.

fot.: FB. Z. Kokot (trener)

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Droga Bolesławice Stary Jaworów0

Panoramy Gminy Jaworzyna Śląska

Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna Śląska

Kuratorskie zakamarki w Muzeum Kolejnictwa