Startuje runda wiosenna

W najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki ligowe w piłce nożnej. W dniach 19 i 20 marca na boiska wybiegną zawodnicy MKS Karolina, Venus Nowice i Gromu Witków.

W lidze okręgowej Grom Witków w sobotę o godzinie 15:00 zmierzy się na własnym boisku z Górnikiem Boguszów-Gorce. Obecnie Grom z dorobkiem 26 punktów plasuje się na piątym miejscu w tabeli. W ostatnim rozegranym meczu II rundy Pucharu Polski, piłkarze z Witkowa ulegli trzecioligowej Polonii Świdnica 0:1.

MKS Karolina i Venus Nowice (A klasa) zagrają w niedzielę. Do Jaworzyny Śląskiej przyjedzie reprezentacji Victorii Tuszyn, która obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligowej. Karolina ze stratą 4 punktów do lidera po rundzie zimowej zajmuje 5 miejsce. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Sportowej. Swój ostatni mecz seniorzy MKS’u rozegrali z Czarnymi Sieniawka, wygrywając u siebie 4:1.

Venus Nowice w ostatnim sparingu pokonał 6:3 Piasta Jaźwina (A klasa). W niedzielę o godzinie 15:00 Venus zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem – Skalnikiem Czarny-Bór. Nowice po dobrej grze w końcówce rundy zimowej znajdują się na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

Podobne artykuły