Sportowe sukcesy sióstr Dyko

Martyna i Aleksandra Dyko

Czerwiec przyniósł dwóm mieszkankom Jaworzyny Śląskiej, Aleksandrze i Martynie Dyko sukcesy w uprawianych przez nich akrobatyce i jeździectwie.

Młodsza z sióstr, Aleksandra uprawia akrobatykę sportową, reprezentując świdnicki “Acro Club”. 13 czerwca na IX Mistrzostwach Polski w Fitness Sportowym, które odbyły się w Gdańsku, Aleksandra zajęła III miejsce w kategorii duet do lat 12. Kolejny medal zdobyła kilka dni później. 18 czerwca wzięła udział w międzynarodowej imprezie WDA International Dance Cup w Budapeszcie, na Węgrzech. Występ w kategorii Duo-Trio został wysoko oceniony przez sędziów konkursu i Aleksandra wraz ze swoją koleżanką w parze, Kornelią Borowy uplasowała się na drugim miejscu podium. Trzecie w czerwcu trofeum dla Oli to brązowy medal w kategorii trójek dziewcząt, na Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej “Akro i Sól”, który odbył się w 20 czerwca w Inowrocławiu. Ola wywalczyła medal razem z koleżankami: Kamilą Wołoch i Kornelią Borowy.

Starsza z sióstr, Martyna osiąga sukcesy w innej dyscyplinie sportowej, a mianowicie w jeździectwie. W zawodach, III Amatorskim Pucharze Białego Lasu w Ujeżdżaniu, zorganizowanych 19 czerwca 2021 r. w Wierzbnej, Martyna zajęła drugie miejsce wśród 9 startujących. Puchar zdobyła w konkursie L6 na dużych koniach, startując na Andreadorii i osiągając wynik 77.06 pkt.

Gratulacje dla obu sióstr i rodziców za piękne sportowe wyniki oraz życzenia dalszych sukcesów i spełnienia sportowych marzeń!

źródło: M. R. Dyko, fot akrobatyka: Acro Club Świdnica, fot. jeździectwo: Katarzyna Broda ( faraa ) – photography