w

Seniorzy MKS Karolina wygrywają z Piławianką

2420bSeniorzy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina wygrali w meczu 21 kolejki klasy okręgowej z Piławianką Piława 2-1. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Grzegorz Ignatowicz oraz Mateusz Kurzeja.

Początek meczu to zdecydowana przewaga podopiecznych Tomasza Idziaka, która została udokumentowana trafieniem w siódmej minucie. Damian Tymcik prostopadłym podaniem otworzył drogę do bramki Ignatowiczowi, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Nasi zawodnicy nadal groźnie atakowali natomiast Piławianka nastawiła się na grę z kontrataku. W 24. minucie było już 2-0. Ignatowicz dośrodkowywał piłkę po ziemi na pole karne, Ptak sprytnie przepuścił ją a nabiegającemu zza jego pleców Kurzeji nie pozostało nic innego niż pokonać bramkarza. W końcówce pierwszej części gry kapitalną interwencją popisał się Grygoriew, który kapitalnie obronił w sytuacji sam na sam.

Druga połowa rozpoczęła się niedobrze dla gospodarzy. W 47. minucie Grygoriew piąstkował piłkę zagrywaną na piąty metr przy okazji zahaczając rywala. Sędzia po chwili zawahania wskazał na jedenasty metr. Całą sytuację można delikatnie nazwać kontrowersyjną. Okazję wykorzystali goście i zmienili rezultat spotkania. Ich radość nie trwała zbyt długo. Sześć minut po zdobyciu kontaktowego gola Piławianka grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z obrońców (druga żółta kartka). Nie podłamało to przyjezdnych, którzy coraz śmielej atakowali nasza bramkę. Do końca meczu nie potrafili jednak zmienić rezultatu. W końcowej fazie meczu dogodne okazje do dobicia rywala mieli: Ignatowicz, Ptak i Myśliński.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Grygoriew – Krawczyk M., Idziak, Jarosz, Kurzeja (90′ Adamowicz) – Krawczyk T., Rosiak (53′ Turzański), Tymcik, Myśliński (88′ Janiszewski) – Ptak, Ignatowicz (88’Wudel).