Trzy punkty zdobyte w końcówce meczu

Piłka Nożna Jaworzyna Śląska

Kolejne trzy punkty zdobyte w tej rundzie mogą zapisać na swoim koncie seniorzy MKS Karolina. Są one o tyle cenne bo wywalczone w rywalizacji, gdzie biało-niebiescy przegrywali 1-0. Druga połowa należała już jednak do podopiecznych Tomasza Idziaka, którzy po golach Wilka i Mroza wywieźli z Kobierzyc komplet punktów. Bramka tego drugiego padła w ostatniej akcji meczu!

Obie drużyny w pierwszej połowie miały okazje do zdobycia goli. Dwukrotnie dobrze interweniował Wajdzik, który uchronił biało-niebieskich przed stratą gola. W ataku pomylił się Borowy, który w znakomitej sytuacji uderzył nad bramką gospodarzy. Jako lepszy schodził na przerwę GKS. W 42 minucie rzut wolny z 25 metrów wykonywał Maciej Bielski, który strzelił mocno nad murem, tuż obok słupka i umieścił piłkę w bramce. Wajdzik tylko palcami zdołał dotknąć piłki.
Druga połowa to zdecydowana optyczna przewaga Karoliny. Zwieńczeniem jej była wyrównująca bramka w 60 minucie. Schmidt wpadł w pole karne z piłką, wyłożył ją na 11 metr Wilkowi, który pewnym strzałem w długi róg bramkarza zdobył swojego pierwszego gola dla jaworzyńskiego zespołu. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, Mróz nieoczekiwanie otrzymał na szesnastce piłkę od Piątka i uderzył nie do obrony, obok słupka (90+3 min.).

Cieszy drugie zwycięstwo z rzędu. Smakuje tym lepiej, że osiągnięta na wyjeździe oraz po dużych wysiłkach zwłaszcza w drugiej połowie. Żeby utrzymać tą dobrą pozycję w tabeli będą niezbędne do tego punkty zdobywane na boiskach rywali. Miejmy nadzieję, że ta wygrana to odwrócenie słabej tendencji wyjazdowej naszej drużyny.

Skład GKS Kobierzyce: Dąbrowski, Gorczyca, Bielski, Leśniarek, Ociesa, Dziedzic , Szarek (82′ Kamiński), Jamrozowicz (36′ Becker), Błachut, Prochera, Zgoda oraz Korny, Korsak.

Skład MKS Karolina: Wajdzik, Czernicki (74′ Ignatowicz), Salamon, Drąg, M. Rosiak , Borowy (84′ Tymcik), Mróz, Ptak (67′ Roszak), Schmidt , Bałut, Wilk (72′ Piątek) oraz Wojcieszek, Lewandowski, J. Rosiak.