w

Prawie 200 tysięcy dla klubów sportowych

Herb Gminy Jaworzyna Śląska

Gmina Jaworzyna Śląska rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych. Klubom sportowym realizującym swoje zadania na rzecz mieszkańców przyznano prawie 200 tysięcy złotych na działalność w drugiej połowie tego roku.

Dotację w wysokości 116.700,00 zł otrzyma Gminny Ludowy Klub Sportowy. W jego strukturach funkcjonują drużyny piłkarskie z terenów wiejskich: Tęcza Bolesławice, Grom Witków, Sparta Przełom Pastuchów, LKS Piotrowice Świdnickie oraz Venus Nowice. Pieniądze będą mogły być wykorzystane na realizację zadania „wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców gminy poprzez rozwój umiejętności sportowych, organizację zajęć, zawodów i rozgrywek sportowych w piłkę nożną oraz zarządzanie obiektami sportowymi na wsiach poprzez ich bieżące utrzymanie i konserwację.”

Miejski Klub Sportowy „Karolina” z Jaworzyny Śląska otrzyma 79.000,00 zł. Dotacja będzie mogła być wykorzystana na realizację zadania „wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców gminy poprzez rozwój umiejętności sportowych, organizację zajęć, zawodów i rozgrywek sportowych w piłce nożnej oraz judo.”.

Obie organizacje zadania mają realizować w okresie od lipca do grudnia 2020 r.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Moja woda Jaworzyna Śląska

Przydomowa retencja, można starać się o dofinansowanie

Koronawirus Jaworzyna Śląska

W powiecie świdnickim brak zakażeń koronawirusem