Paulina Pastuszek z medalami MMP w kolarstwie torowym

Paulina Pastuszek MMP Pruszków

Złoty i srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym (do lat 23), w kategorii orliczek, zdobyła jaworzynianka, Paulina Pastuszek. Zawody odbywały się w dniach 21-23 lipca 2020 r., na welodromie w Pruszkowie, a ich organizatorem był Polski Związek Kolarski.

Mistrzostwo Polski Paulina zdobyła w środę, w wyścigu drużynowym, razem ze swoimi partnerkami z TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM z Torunia. Razem z koleżankami: Karoliną Kumięgą, Patrycją Lorkowską i Anną Sagan, Paulina już w kwalifikacjach osiągnęła czas 04:37,434. Ten wynik okazał się najlepszy ze wszystkich drużyn biorących udział w kwalifikacjach. W finale dziewczęta jeszcze bardziej podkręciły tempo i uzyskując czas 04:35,257, zdobyły złoty medal zawodów. Drugie miejsce w Mistrzostwach zajęły reprezentantki UKS TFP JEDYNKA z Kórnika z czasem 04:39,520. Trzeci wynik mistrzostw zanotowały zawodniczki MAT ATOM DEWELOPER z Wrocławia, które konkurencję ukończyły z wynikiem 04:43,604.

Kolejny, tym razem srebrny medal tytuł I Wicemistrzyni MMP Paulina wywalczyła dzisiaj w konkurencji Madison, czyli w tzw. wyścigu amerykańskim. Jej partnerką podczas wyścigu była Karolina Kumięga, a dziewczęta ustąpiły w finale tylko swoim koleżankom z Torunia, Patrycji Lorkowskiej i Annie Sagan. Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrzyń przypadł dziewczętom reprezentującym MAT ATOM DEWELOPER z Wrocławia.

Paulina swoją karierę kolarską rozpoczynała w Miejskim Klubie Sportowym “Karolina” w Jaworzynie Śląskiej, pod okiem Antoniego Szewczyka. Jako młodziczka i juniorka wygrała wiele wyścigów, zarówno MTB, jak i na szosie. W 2014 roku osiągnęła pierwsze miejsce w challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, w 2015 r. zdobyła wicemistrzostwo Dolnego Śląska w przełajach. Obecnie reprezentuje barwy Klubu Kolarskiego Pacific – Nestle Fitness Cycling Team z Torunia.

źródło: PZKol fot.: FB:Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestle Fitness Cycling Team w Toruniu