w

Paulina Pastuszek z medalami MMP w kolarstwie torowym

Paulina Pastuszek MMP Pruszków
Paulina Pastuszek MMP Pruszków

Złoty i srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym (do lat 23), w kategorii orliczek, zdobyła jaworzynianka, Paulina Pastuszek. Zawody odbywały się w dniach 21-23 lipca 2020 r., na welodromie w Pruszkowie, a ich organizatorem był Polski Związek Kolarski.

Mistrzostwo Polski Paulina zdobyła w środę, w wyścigu drużynowym, razem ze swoimi partnerkami z TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM z Torunia. Razem z koleżankami: Karoliną Kumięgą, Patrycją Lorkowską i Anną Sagan, Paulina już w kwalifikacjach osiągnęła czas 04:37,434. Ten wynik okazał się najlepszy ze wszystkich drużyn biorących udział w kwalifikacjach. W finale dziewczęta jeszcze bardziej podkręciły tempo i uzyskując czas 04:35,257, zdobyły złoty medal zawodów. Drugie miejsce w Mistrzostwach zajęły reprezentantki UKS TFP JEDYNKA z Kórnika z czasem 04:39,520. Trzeci wynik mistrzostw zanotowały zawodniczki MAT ATOM DEWELOPER z Wrocławia, które konkurencję ukończyły z wynikiem 04:43,604.

Kolejny, tym razem srebrny medal tytuł I Wicemistrzyni MMP Paulina wywalczyła dzisiaj w konkurencji Madison, czyli w tzw. wyścigu amerykańskim. Jej partnerką podczas wyścigu była Karolina Kumięga, a dziewczęta ustąpiły w finale tylko swoim koleżankom z Torunia, Patrycji Lorkowskiej i Annie Sagan. Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrzyń przypadł dziewczętom reprezentującym MAT ATOM DEWELOPER z Wrocławia.

Paulina swoją karierę kolarską rozpoczynała w Miejskim Klubie Sportowym „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej, pod okiem Antoniego Szewczyka. Jako młodziczka i juniorka wygrała wiele wyścigów, zarówno MTB, jak i na szosie. W 2014 roku osiągnęła pierwsze miejsce w challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego, w 2015 r. zdobyła wicemistrzostwo Dolnego Śląska w przełajach. Obecnie reprezentuje barwy Klubu Kolarskiego Pacific – Nestle Fitness Cycling Team z Torunia.

źródło: PZKol fot.: FB:Toruński Klub Kolarski Pacific – Nestle Fitness Cycling Team w Toruniu

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Śniadanie na trawie festiwal bachowski Bagieniec

„Śniadanie na trawie” w Bagieńcu

Łatwiej trafisz pod właściwy adres