w

Ostatni wyścig w tym roku? GLKS Jaworzyna Śląska w Gościęcinie

kolarze glks jaworzyna śląska wyścig

Kolarze reprezentujący Gminny Ludowy Klub Sportowy w Jaworzynie Śląskiej tym razem pojechali na zawody do Gościęcina. Super Puchar Polski XXVII „Bryksy – Cross w Kolarstwie Przełajowym” to kolejny wyścig przełajowy zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Wśród kilkuset zawodników, znaleźli się kolarze z Czech, Węgier, Litwy i Estonii. W najmocniejszych kategoriach zawodnicy mogli zdobyć punkty w międzynarodowym rankingu UCI.

Posted by Antoś Szewczyk on Sunday, November 22, 2020

Młodzi zawodnicy z Jaworzyny musieli zmagać się nie tylko z trudną trasą. Podczas wyścigu kolarzom przeszkadzał porywisty i zimny wiatr.

W kategorii Żak Oliwier Okarmus wywalczył dziesiąte miejsce, a Adrian Miklaszewski dwudzieste. Młodzik Bartosz Kasperek przyjechał na metę czterdziesty piąty. Pecha miał Piotr Tomczak, który początkowo jechał w czołówce wyścigu. Niestety, po upadku i defekcie roweru ukończył wyścig na odległej pozycji. Marcin Romaniecki po wywrotce na jednej z przeszkód musiał skorzystać z pomocy medycznej i nie ukończył wyścigu.

To prawdopodobnie ostatni wyścig kolarzy z Jaworzyny Śląskiej w tym roku. Ze względu na pandemię koronawirusa, organizatorzy imprez kolarskich odwołali kilka wyścigów, w których GLKS planował swój udział.

źródło: FB: trener Antoni Szewczyk, GLKS Jaworzyna Śląska

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Mecz kibice MKS Karolina Jaworzyna Śląska

Nocny mecz z kibicami, doping dla Polski i rozstrzygnięte wybory

Dzień Kolejarza Jaworzyna Śląska 2020

Dzień Kolejarza w Jaworzynie Śląskiej