w

Ostatni wyścig w tym roku? GLKS Jaworzyna Śląska w Gościęcinie

kolarze glks jaworzyna śląska wyścig

Kolarze reprezentujący Gminny Ludowy Klub Sportowy w Jaworzynie Śląskiej tym razem pojechali na zawody do Gościęcina. Super Puchar Polski XXVII “Bryksy – Cross w Kolarstwie Przełajowym” to kolejny wyścig przełajowy zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Wśród kilkuset zawodników, znaleźli się kolarze z Czech, Węgier, Litwy i Estonii. W najmocniejszych kategoriach zawodnicy mogli zdobyć punkty w międzynarodowym rankingu UCI.

https://www.facebook.com/antos.szewczyk/videos/657507664927648/

Młodzi zawodnicy z Jaworzyny musieli zmagać się nie tylko z trudną trasą. Podczas wyścigu kolarzom przeszkadzał porywisty i zimny wiatr.

W kategorii Żak Oliwier Okarmus wywalczył dziesiąte miejsce, a Adrian Miklaszewski dwudzieste. Młodzik Bartosz Kasperek przyjechał na metę czterdziesty piąty. Pecha miał Piotr Tomczak, który początkowo jechał w czołówce wyścigu. Niestety, po upadku i defekcie roweru ukończył wyścig na odległej pozycji. Marcin Romaniecki po wywrotce na jednej z przeszkód musiał skorzystać z pomocy medycznej i nie ukończył wyścigu.

To prawdopodobnie ostatni wyścig kolarzy z Jaworzyny Śląskiej w tym roku. Ze względu na pandemię koronawirusa, organizatorzy imprez kolarskich odwołali kilka wyścigów, w których GLKS planował swój udział.

źródło: FB: trener Antoni Szewczyk, GLKS Jaworzyna Śląska

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mecz kibice MKS Karolina Jaworzyna Śląska

Nocny mecz z kibicami, doping dla Polski i rozstrzygnięte wybory

Dzień Kolejarza Jaworzyna Śląska 2020

Dzień Kolejarza w Jaworzynie Śląskiej