w

Nowa sekcja kolarska GLKS Jaworzyna Śląska

Sekcja kolarska GLKS Jaworzyna Śląska

Przy Gminnym Ludowym Klubie Sportowym w Jaworzynie Śląskiej rozpoczęła działalność sekcja kolarska. Grupa powstała na bazie zawodników i rodziców, którzy w lipcu tego roku odeszli z Miejskiego Klubu Sportowego “Karolina” w Jaworzynie Śląskiej. Wszystko to dzięki zaangażowaniu rodziców zawodników i trenera oraz dobrej woli Zarządu GLKS, który wyraził zgodę na rozszerzenie swojej działalności sportowej. Kilkunastu młodych kolarzy będzie nadal trenować pod okiem swojego dawnego instruktora kolarstwa, Antoniego Szewczyka. Władze Gminy Jaworzyna Śląska zapowiedziały także pomoc w dofinansowaniu działalności nowej sekcji oraz przy zakupie pierwszych strojów, aby kolarze mogli godnie reprezentować Gminę Jaworzyna Śląska.

W minioną sobotę, 22 sierpnia 2020 r., w Walimiu, młodzi kolarze GLKS’u wzięli udział w trzeciej edycji tegorocznej Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej. Był to udany debiut kilkunastoosobowej grupy reprezentującej GLKS w Jaworzynie Śląskiej. Na bardzo trudnej technicznie trasie miejsce na podium wywalczyła Malwina Mitura, zajmując 2 miejsce, w kategorii dziewcząt 7-8 lat. W kategorii 9-10 lat trzecie miejsce wywalczyła Barbara Tomczak. W kategorii Żak, na mecie, na 10 miejscu przyjechał Oliwier Okarmus, 14 był Marcin Romaniecki, 18 Adrian Miklaszewski, a 25 Mateusz Mitura. Piotr Tomczyk nie ukończył wyścigu z powodu kontuzji. W kategorii Młodzik 11 miejsce zajął Krystian Smereczniak a Bartosz Kasperek ukończył na 15 miejscu. W kategorii chłopców 9-10 lat Damian Oberman zajął 15 miejsce, a w kategorii 7-8 lat Aleksander Borkowski ukończył wyścig na 11 pozycji.

Obecnie w nowej sekcji kolarskiej trenuje dwunastu młodych zawodników. Sekcja kolarska GLKS prowadzi nabór w trybie ciągłym. Warunkiem przyjęcia są: dobry stan zdrowia oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Członkowie sekcji biorą udział nie tylko w zajęciach treningowych pod okiem doświadczonego trenera, ale także rozwijają swoje umiejętności sportowe i biorą udział w wyścigach kolarskich. Zainteresowani dołączeniem do sekcji kolarskiej GLKS Jaworzyna Śląska mogą kontaktować się bezpośrednio z trenerem pod adresem e-mail: trener_antonio@autograf.pl bądź pod numerem telefonu 663 595 888.

źródło: Sekcja kolarska GLKS Jaworzyna Śląska, fot.: FB. A. Szewczyk