Nie zwalniają tempa

Seniorzy MKS Karolina nie zwalniają tempa w piłkarskiej A klasie i w ubiegłą niedzielę pokonali 1:2 na wyjeździe mocną drużynę Skalnika z Czarnego Boru. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli w 16 minucie, po nieszczęśliwej interwencji Burdzego gospodarze. Od tego czasu jednak gole strzelali jedynie jaworzynianie.  Na listę strzelców dla MKS’u wpisali się tym razem Grzegorz Ignatowicz (27 minuta) i Adam Myśliński (54 minuta). Mecz mógł zakończyć się wyższym wynikiem, lecz naszym zawodnikom zabrakło odrobinę skuteczności pod bramką rywala.

W chwili obecnej MKS wspólnie z Sudetami Dziećmorowice oraz rezerwami Górnika Wałbrzych znajduje się na czele tabeli z dorobkiem 18 punktów. W najbliższą niedzielę na własnym boisku, przy ulicy Sportowej w Jaworzynie Śląskiej, powalczą o zwycięstwo właśnie z drużyną z Dziećmorowic. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Zawodnicy Venus Nowice także na wyjeździe pokonali 1:2 drugą drużynę Zjednoczonych Żarów. Gospodarze przegrali na własne życzenie, popełniając duże błędy w obronie i nie wykorzystując między innymi rzutu karnego. Piłkarze z Nowic jak zwykle pokazali ambitną grę, nie marnując okazji do zdobycia kolejnych punktów w lidze. Po wygranej z Żarowem Venus plasuje się na piątym miejscu tabeli z dorobkiem 12 punktów.

WŁÓKNIARZ Głuszyca(b) 2:1 GRANIT Roztoka
GÓRNIK II Wałbrzych(b) 5:0 LKS Bystrzyca Dolna(b)