MKS wygrywa ze Skalnikiem – wyniki 14 kolejki

Darbor Bolesławice

darbor_bklasaW rozegranym w sobotę meczu 14 kolejki klasy okręgowej seniorów, MKS Karolina pokonał Skalnik Czarny Bór 4-0 po trzech bramkach Mateusza Ptaka oraz jednej Grzegorza Ignatowicza. Duet ten wykorzystał większość błędów popełnieniach przez defensywę przyjezdnych.

Sobotnie zwycięstwo było drugim z rzędu seniorów z Jaworzyny, którzy przez całe spotkanie grali wysokim pressingiem. Pierwsze oznaki wyczerpania widać było w ostatnich kilku minutach pierwszej połowy, kiedy to goście przejęli inicjatywę i stworzyli kilka dogodnych dla siebie okazji podbramkowych. Druga połowa należała jednak do gospodarczy, którzy byli aktywni w ataku, rzadko tracili piłkę, wymieniali dużo podań i oddawali strzały z dystansu, a zawodnicy Skalnika byli dla nich tłem.

MKS Karolina – Skalnik Czarny Bór 4:0

MKS Karolina: Wojcieszek – Machowski (ż) (80 min. Łucyk), Durma, Kurzeja (ż), Krawczyk (76 min. Wudel) – Turzański (46 min. Kusio), Tymcik, Myśliński, Fudali – Ptak (87 min. Slatan), Ignatowicz (87 min. Zielonka)
Skalnik Czarny Bór: Wyszowski – Lipiński, Grzelak (ż), Ptaszek (ż), Poręba, Matusik, Bejnarowicz Z., Maliszewski J., Bejnarowicz R., Kois, Maliszewski A. oraz Lic

Zdrój Jedlina Zdrój – Polonia-Stal II Świdnica 2:2

W klasie “A” Grom Witków zremisował w Jaroszowie z miejscową Unią 2:2, natomiast piłkarze Venus Nowice na wyjeździe pokonali KS Walim 2:0.