MKS pod kreską, Grom i Venus na plus

_IGP5523Trzecią porażkę z rzędu ponieśli seniorzy MKS Karolina, przegrywając tym razem w Złotym Stoku z Unią 1:0 (1:0). Po pierwszej połowie seniorzy schodzili do szatni ze stratą 1 bramki, którą w 33 minucie zdobył dla gospodarzy Jarosław Śleziak. Wcześniej to zespół z Jaworzyny miał szansę na zdobycie gola: Furmankiewicz wrzucił z wolnego w ,,16″ Unii a Myśliński posłał głową piłkę tuż przy prawym słupku. Pod koniec I polowy, w 42 minucie idealną sytuację na wyrównanie marnuje Ptak, który wychodząc sam na sam z Sadowskim zamiast strzelić piłkę do bramki, posłał ją wzdłuż linii bramkowej.  Druga połowa zaczęła się od zmiany ustawienia w Karolinie: do gry z przodu został przesunięty Pieniążek, a Karolina miała grać dwoma napastnikami.Takie ustawienie przetrwało tylko 4 minuty, bowiem w 49′ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Czernym ujrzał Grzegorz Ignatowicz. Nie załamało to jednak drużyny z Jaworzyny, która zaczęła grać nieco śmielej i coraz częściej gościła pod bramką Unii. W 68′ wyskakujący do piłki w polu karny Unii Adam Myśliński został uderzony łokciem przez zawodnika miejscowych i z rozciętym łukiem brwiowym musiał opuścić boisko (w szpitalu założono mu trzy szwy). Leletko w 72 i 86 minucie dwukrotnie ratuje MKS od utraty kolejnych bramek. Sędzia przedłuża mecz o 4 minuty i Karolina zamyka gospodarzy na ich połowie. Było to jednak bicie głową w mur – gospodarze bronili się heroicznie i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

UNIA ZŁOTY STOK-KAROLINA JAWORZYNA ŚL 1:0 (1:0)

1:0 – 33’Jarosław Ślezak

UNIA:Sadowski -Śleziak, Markowski, Brysiak, Czerna, P.Krysiak, Cebula, Dujin, T.Krysiak, Brysiak, Bartoszek

KAROLINA:Leletko -Myśliński(64’Tymcik), Mojsa, Kurzeja(77’Bal), Szuba, -Reich(46’Krzykalski), Furmankiewicz, Ptak, Rutkowski(46’Wirchniański), Pieniążek, -Ignatowicz(49’ż,ż,cz)

sędziowali: jako główny-Tomasz Biel, asystenci:1-Robert Grabor, 2-Tomasz Janusiewicz, KS-Wałbrzych

LKS Bystrzyca Górna – Piast Nowa Ruda 1:2

W I grupie A klasy bardzo dobre wyniki zanotowały drużyny Gromu Witków i Venus Nowice. Grom pewnie pokonał na własnym boisku Zielonych Mrowiny wynikiem 5:2. a piłkarze Venus Nowice po raz kolejny urządzili sobie ostre strzelanie na bramkę rywali, wygrywając na własnym boisku 5:0 z Włókniarzem Głuszyca. Na tarczy powrócili zawodnicy Tęczy Bolesławice z wyjazdowego spotkania z Klubem Sportowym z Walimia, którzy przegrali 3:1. Honorowego gola dla Tęczy zdobył Damian Osika.