w

Mateusz znowu wygrywa międzynarodowe zawody

Doskonałą passą może pochwalić się Mateusz Jopek, który po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium, podczas międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych. I to dwukrotnie!

Mateusz Jopek Kladno Jaworzyna Śląska

Kolejny mityng, na który zaproszono skoczka w dal z Jaworzyny Śląskiej odbył się 13 lipca 2019 r. w Kladnie, w Republice Czeskiej. Mateusz Jopek pokonał skokiem na odległość 7 m 50 cm rywali, którzy podobnie jak on przyjechali na zaproszenie organizatorów. Drugie miejsce w konkursie zajął Feron Sayers z Wielkiej Brytanii (7,37 m), trzecie Muammer Demir z Turcji (7,31 m), czwarte Jakub Rusek reprezentujący gospodarzy z Czech (7,0 m).

W trakcie zawodów rozegrano także coraz bardziej popularną na lekkoatletycznych stadionach kategorię zawodów – łączoną – mężczyzn i kobiet. Zawodnicy dobrani w mieszane pary musieli osiągnąć wynik jak najbardziej zbliżony do ich rekordów życiowych. I taka sztuka udała się właśnie Mateuszowi oraz jego sportowej partnerce – Joannie Kuryło (trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet). Para z Polski pokonała pozostałe pary: Jakub Rusek – Nikola Cejchanova (czeska para, II miejsce) i dwie pary międzynarodowe: Muammer Demir (Turcja) – Paola Mautino (Peru) – III miejsce) oraz Feron Sayers (Wielką Brytania) – Mara Griva (Łotwa – IV miejsce)

Gratulacje dla Mateusza i Joanny za piękny wynik podczas zawodów w Republice Czeskiej. Warto podkreślić, że niecałe dwa tygodnie temu skoczek z Jaworzyny Śląskiej wygrał zawody w Poznaniu z wynikiem 7,41 m. W sobotę osiągnął zaś odległość 7,50 m, ale jego najdłuższy skok to 7,75 m – niestety minimalnie spalony. Trzymajmy więc kciuki za dalsze postępy!

źródło: M. Jopek, Český atletický svaz


Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Piłka nożna

Kto wygra wałbrzyską Klasę Okręgową w sezonie 2019/2020?

Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej w nowej lokalizacji