Mateusz znowu wygrywa międzynarodowe zawody

Doskonałą passą może pochwalić się Mateusz Jopek, który po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium, podczas międzynarodowych zawodów lekkoatletycznych. I to dwukrotnie!

Mateusz Jopek Kladno Jaworzyna Śląska

Kolejny mityng, na który zaproszono skoczka w dal z Jaworzyny Śląskiej odbył się 13 lipca 2019 r. w Kladnie, w Republice Czeskiej. Mateusz Jopek pokonał skokiem na odległość 7 m 50 cm rywali, którzy podobnie jak on przyjechali na zaproszenie organizatorów. Drugie miejsce w konkursie zajął Feron Sayers z Wielkiej Brytanii (7,37 m), trzecie Muammer Demir z Turcji (7,31 m), czwarte Jakub Rusek reprezentujący gospodarzy z Czech (7,0 m).

W trakcie zawodów rozegrano także coraz bardziej popularną na lekkoatletycznych stadionach kategorię zawodów – łączoną – mężczyzn i kobiet. Zawodnicy dobrani w mieszane pary musieli osiągnąć wynik jak najbardziej zbliżony do ich rekordów życiowych. I taka sztuka udała się właśnie Mateuszowi oraz jego sportowej partnerce – Joannie Kuryło (trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet). Para z Polski pokonała pozostałe pary: Jakub Rusek – Nikola Cejchanova (czeska para, II miejsce) i dwie pary międzynarodowe: Muammer Demir (Turcja) – Paola Mautino (Peru) – III miejsce) oraz Feron Sayers (Wielką Brytania) – Mara Griva (Łotwa – IV miejsce)

Gratulacje dla Mateusza i Joanny za piękny wynik podczas zawodów w Republice Czeskiej. Warto podkreślić, że niecałe dwa tygodnie temu skoczek z Jaworzyny Śląskiej wygrał zawody w Poznaniu z wynikiem 7,41 m. W sobotę osiągnął zaś odległość 7,50 m, ale jego najdłuższy skok to 7,75 m – niestety minimalnie spalony. Trzymajmy więc kciuki za dalsze postępy!

źródło: M. Jopek, Český atletický svaz