w

Mateusz Mistrzem w skoku w dal

7 czerwca br. w Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży– Indywidualnych Mistrzostwach Uczniów Gimnazjum w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Zgorzelcu, reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej – Mateusz Jopek wywalczył złoty medal w skoku w dal. Wynikiem 6,33 m osiągnął nieoficjalnie najlepszy wynik w Polsce w swojej kategorii wiekowej w tym roku.

Mateusz na co dzień jest zawodnikiem piłkarskiej drużyny juniorów Miejskiego Klubu Sportowego “Karolina”, zaś lekkoatletykę (skok w dal) zaczął trenować w Gimnazjum pod okiem Pana Jacka Michnikowskiego zaledwie parę tygodni przed zawodami.

Gratulujemy Mistrzowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

foto: MKS Karolina

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Jeden komentarz

Strażacy na start!

VII Grand Prix MTB Solidarności