w

Mateusz Jopek ze złotym medalem Akademickich Mistrzostw Polski

Mateusz Jopek na podium Akademickich Mistrzostw Polski w skoku w dal

Pierwsze miejsce i złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w skoku w dal wywalczył lekkoatleta z Jaworzyny Śląskiej, Mateusz Jopek. Mistrzostwa organizowane przez AZS Katowice odbyły się w ten weekend w Bielsku-Białej.

Mateusz Jopek z trenerem Zdzisławem Kokotem na podium AMP w Bielsku-Białej

W konkursie finałowym Mateusz Jopek pokonał wszystkich przeciwników, skacząc na odległość 7,64 m. Drugie miejsce zajął Mateusz Różański z wynikiem gorszym o 12 centymetrów (7,52 m). Na trzecim stopniu podium stanął Bartosz Chojnowski, notując odległość 7,18 m.

Wszystkie zaliczone skoki Mateusza były bardzo regularne. Jego najsłabsza próba w konkursie to poziom drugiego miejsca, czyli 7,52 m. Spalił zaledwie jedną próbę. Świetna dyspozycja pozwoliła na zdobycie najwyższych laurów w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski, Mistrzostw Polski AZS i w typach uczelni (AWF).

Kolejne zawody lekkoatletyczne, w których weźmie udział Mistrz Polski w skoku w dal z Jaworzyny Śląskiej już w przyszłym tygodniu, w Gliwicach.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Ulica Tadeusza Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej

Jest dofinansowanie na remont ul. Kościuszki

Puchar Polski w kolarstwie szosowym, zawodnicy GLKS Jaworzyna Śląska

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na Pucharze Polski w kolarstwie szosowym