Mateusz Jopek z medalami AMP i AZS

Mateusz Jopek Łódź Jaworzyna Śląska

Podczas odbywających się w Łodzi, od 24 do 26 maja, Akademickich Mistrzostwach Polski udany występ zaliczył nasz skoczek w dal – Mateusz Jopek. W dniu dzisiejszym, na stadionie AZS Łódź, Mateusz zajął w klasyfikacji AMP trzecie miejsce, osiągając jednocześnie swój najlepszy wynik w tym sezonie – 7,48 m. Brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski to jednak nie jedyne trofeum, jakie wywalczył dziś Mateusz. Zawody w Łodzi były jednocześnie Mistrzostwami Polski AZS, w których Mateusz dołożył do kolekcji drugi – brązowy medal, a w trzeciej, odrębnej klasyfikacji typów uczelni – srebrny.

Mateusz już w pierwszym skoku poszybował na odległość 7,41 m. W kolejnych skokach osiągał odległości: 7,07 m, 7,10 m, 7,35 m. W ostatniej próbie zawodnik KS AZS AWF Wrocław oddał najdłuższy skok, który pozwolił mu zająć trzecie miejsce, za Mateuszem Różańskim (7,58 m – KU AZS PWSZ w Tarnowie) oraz bezkonkurencyjnym tego dnia Tomaszem Jaszczukiem (7,83 m – AZS-AWF Katowice). W finale AMP w skoku w dal wystartowało 11 zawodników, zaś w całej imprezie uczestniczy ponad 1200 zawodników z całej Polski.

Cieszy coraz lepsza forma Mateusza, który w zeszłym tygodniu w Opolu skoczył 7,47 m, dzięki czemu znalazł się w trójce najlepszych zawodników AMP i nie musiał startować w kwalifikacjach, w których udział wzięło 80 zawodników z całej Polski. Już we wtorek Mateusz wybiera się na kolejne zawody do Turnova w Republice Czeskiej. Trzymajmy więc kciuki za jeszcze dalsze skoki naszego jaworzyńskiego lekkoatlety.

źródło: M. Jopek, PZLA


Podobne artykuły