w

Mateusz Jopek z 7,57 m na zawodach w Nehvizdach

Mateusz Jopek Nechvizdy zawody Jaworzyna Śląska

Mateusz Jopek zajął 2 miejsce w lekkoatletycznych zawodach w Nechwizdach, niedaleko Pragi (Republika Czeska).

W rywalizacji na skoczni w Nechwizdach stanęło 3 zawodników: Reynold Banigo (Wielka Brytania), Yaroslav Isachenkov (Ukraina) oraz reprezentujący Polskę Mateusz Jopek. Oprócz rywalizacji indywidualnej organizatorzy sklasyfikowali także zawodników w parach mieszanych. Partnerką Mateusza była Linda Suchá, reprezentująca klub AK ŠKODA Plzeň. Razem zajęli drugie miejsce. Podczas całej imprezy lekkoatletycznej rozegrano także konkurs w pchnięciu kulą oraz w skoku wzwyż.

Zawody wygrał Reynold Banigo, osiągając 7,73 m. Mateusz Jopek zajął 2 miejsce z wynikiem 7,57 m, a trzeci był Yaroslav Isachenkov – 7,29 m.

W minioną środę Jopek wystartował w mocno obsadzonym halowym międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym w Ostrawie. Jego najlepsza odległość osiągnięta tam to 7.50 m, jednak zawodnik miał problemy z odpowiednim ustawieniem rozbiegu i zaliczona mu została jedna próba na sześć skoków. Jeszcze wcześniej, 30 stycznia, Mistrz Polski z Jaworzyny Śląskiej wziął udział w zawodach w Toruniu, które wygrał z wynikiem 7.52 m i nie spalił żadnego skoku.

Halowe Mistrzostwa Polski odbędą się za dwa tygodnie, więc jest czas na korekty i poprawę. Kolejna duża impreza lekkoatletyczna to Mistrzostwa Europy, które odbędą się w marcu w Arenie Toruń. Trzymamy więc kciuki za poprawę wyników.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Fabryka porcelany Jaworzyna Śląska 1924

Przedwojenne nieruchomości fabryki porcelany

MKS Karolina Jaworzyna Śląska Górnik

Seniorzy MKS Karolina rozegrali pierwszy sparing