w

Mateusz Jopek wicemistrzem Polski w skoku w dal!

Na Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbywają się w ten weekend w Radomiu, Mateusz Jopek – skoczek w dal z Jaworzyny Śląskiej – zajął II miejsce z rewelacyjnym wynikiem 7 m 85 cm!

Mateusz Jopek. Wicemistrz Polski w skoku w dal. fot.: FB Zdzisław Kokot

Kibice, którzy śledzą postępy Mateusza mogli spodziewać się świetnego wyniku. Tydzień temu, podczas rywalizacji w Sieradzu, po raz kolejny w tym sezonie poprawił on swój najlepszy życiowy wynik, skacząc na odległość 7 m 70 cm. Dzięki temu wynikowi Mateusz trafił do trójki najlepszych polskich zawodników w skoku w dal, w tym sezonie. Forma rosła z zawodów na zawody, ale takiej “petardy”, jaką Mateusz “odpalił” podczas Mistrzostw Polski nie spodziewał się chyba nikt. Już w swoim pierwszym skoku pobił swój rekord życiowy o 15 cm! I ten rewelacyjny skok okazał się być wystarczający, aby zapewnić sobie drugie miejsce w niedzielnym konkursie.

Zawodnik z Jaworzyny Śląskiej prowadził w konkursie do II rundy, w której to musiał uznać wyższość swojego doświadczonego, starszego kolegi i zarazem najlepszego polskiego skoczka w dal – Tomasza Jaszczuka. Mistrzostwa Polski wygrał właśnie Tomasz Jaszczuk (AZS-AWF Katowice), skacząc na odległość 8 m 10 cm w piątej serii. Trzecie miejsce zajął Mateusz Różański (KU AZS PWSZ w Tarnowie) – 7 m 70 cm.

Wyniki 93 PZLA Mistrzostwa Polski, Radom 2019, skok w dal mężczyzn

1 Jaszczuk Tomasz AZS-AWF KATOWICE 8.10 m
2 Jopek Mateusz KS AZS AWF WROCŁAW 7.85 m
3 Różański Mateusz KU AZS PWSZ W TARNOWIE 7.70 m
4 Tarkowski Piotr KS AZS-AWF BIAŁA PODLASKA 7.68 m
5 Kuch Andrzej UMLKS START WIERUSZÓW 7.61 m
6 Tomasiak Krzysztof UKS JUNIOR KAMESZNICA 7.45 m
7 Chojnowski Bartosz KS PODLASIE BIAŁYSTOK 7.18 m
8 Uwijała Krzysztof MKS SAMBOR TCZEW 6.96 m
9 Olszówka Mateusz KU AZS PWSZ W TARNOWIE 6.63 m

Wspaniały rezultat Mateusza to efekt ciężkiej pracy i mozolnego treningu pod okiem trenera Pana Zdzisława Kokota. Po suchych latach, w końcu skoczek reprezentujący na co dzień KS AZS AWF Wrocław doczekał się efektów swojej pracy w postaci świetnych rezultatów. Pogratulujmy naszemu Wicemistrzowi z Jaworzyny Śląskiej wspaniałego wyniku i trzymajmy kciuki za kolejne rewelacyjne występy.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Festyn policyjny “STOP wypadkom. Bezpieczna droga do szkoły”

Średniowieczny obóz w Nowicach, 24.08.2019 r.