Mateusz Jopek wicemistrzem Polski w skoku w dal!

Na Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce, które odbywają się w ten weekend w Radomiu, Mateusz Jopek – skoczek w dal z Jaworzyny Śląskiej – zajął II miejsce z rewelacyjnym wynikiem 7 m 85 cm!

Mateusz Jopek. Wicemistrz Polski w skoku w dal. fot.: FB Zdzisław Kokot

Kibice, którzy śledzą postępy Mateusza mogli spodziewać się świetnego wyniku. Tydzień temu, podczas rywalizacji w Sieradzu, po raz kolejny w tym sezonie poprawił on swój najlepszy życiowy wynik, skacząc na odległość 7 m 70 cm. Dzięki temu wynikowi Mateusz trafił do trójki najlepszych polskich zawodników w skoku w dal, w tym sezonie. Forma rosła z zawodów na zawody, ale takiej „petardy”, jaką Mateusz „odpalił” podczas Mistrzostw Polski nie spodziewał się chyba nikt. Już w swoim pierwszym skoku pobił swój rekord życiowy o 15 cm! I ten rewelacyjny skok okazał się być wystarczający, aby zapewnić sobie drugie miejsce w niedzielnym konkursie.

Zawodnik z Jaworzyny Śląskiej prowadził w konkursie do II rundy, w której to musiał uznać wyższość swojego doświadczonego, starszego kolegi i zarazem najlepszego polskiego skoczka w dal – Tomasza Jaszczuka. Mistrzostwa Polski wygrał właśnie Tomasz Jaszczuk (AZS-AWF Katowice), skacząc na odległość 8 m 10 cm w piątej serii. Trzecie miejsce zajął Mateusz Różański (KU AZS PWSZ w Tarnowie) – 7 m 70 cm.

Wyniki 93 PZLA Mistrzostwa Polski, Radom 2019, skok w dal mężczyzn

1 Jaszczuk Tomasz AZS-AWF KATOWICE 8.10 m
2 Jopek Mateusz KS AZS AWF WROCŁAW 7.85 m
3 Różański Mateusz KU AZS PWSZ W TARNOWIE 7.70 m
4 Tarkowski Piotr KS AZS-AWF BIAŁA PODLASKA 7.68 m
5 Kuch Andrzej UMLKS START WIERUSZÓW 7.61 m
6 Tomasiak Krzysztof UKS JUNIOR KAMESZNICA 7.45 m
7 Chojnowski Bartosz KS PODLASIE BIAŁYSTOK 7.18 m
8 Uwijała Krzysztof MKS SAMBOR TCZEW 6.96 m
9 Olszówka Mateusz KU AZS PWSZ W TARNOWIE 6.63 m

Wspaniały rezultat Mateusza to efekt ciężkiej pracy i mozolnego treningu pod okiem trenera Pana Zdzisława Kokota. Po suchych latach, w końcu skoczek reprezentujący na co dzień KS AZS AWF Wrocław doczekał się efektów swojej pracy w postaci świetnych rezultatów. Pogratulujmy naszemu Wicemistrzowi z Jaworzyny Śląskiej wspaniałego wyniku i trzymajmy kciuki za kolejne rewelacyjne występy.

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.